B ile başlayan özdeyişler

Konusu 'Karışık Sözler' kategorisindedir ve Elif tarafından 5 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. Elif Aktif Üye Yönetici Admin

B harfi ile başlayan özdeyişler, özlü güzel sözler

1. Bana iyi analar veriniz, size iyi vatandaşlar vereyim. N. BONAPARTE
    2. Bana ya hürriyet verin, ya da ölüm. PATRICK HENGY
    3. Başarı , cesaretin çocuğudur. BENJAMİN DİSRAELİ
    4. Başkalarının hürriyetlerini tanımayanlar,hürriyete layık değildir. ABRAHAM LINCOLN
    5. Ben bilmediğimi bildiğim için , öteki insanlardan akıllıyım. SOKRATES
    6. Bencil insan , tek başına kalmış meyvesiz bir ağaç gibi kurur gider. TURGENYEV
    7. Bencillik dostluğun zehiridir. BALZAC
    8. Beni isterseniz dövün,ama bırakın istediğim gibi güleyim. MOLI'ERE
    9. Beşikten mezara kadar bilim öğrenin. HZ. MUHAMMED
    10. Bilgili olduğumuz oranda özgür oluruz. SOKRATES
    11. Bilginlerle beraber düşünmeli,halkla birlikte hareket etmelidir. BERKLEY
    12. Bilim ve sanat bütün dünyanın malıdır, milletlerin sınırlarını tanımaz. GOETHE
    13. Bilimsiz şiir, temelsiz duvara benzer. FUZULİ
    14. Bir adamın şöhreti gölgesine benzer,yükseldikçe büyür, düştükçe küçülür. ALLEGRAND
    15. Bir düşünce bir ateşten daha çok ileriyi ısıtabilir. LONG FELLOW
    16. Bir gencin hata yapmasını önlersen,onun kararlarını da kendi kendine vermesini önlemiş olursun. JOHN ERSKIN
    17. Bir insanda kibir, hırs ve şehvet söz söylerken soğan kokar. MEVLANA
    18. Bir insanın gerçek zenginliği , onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir. HZ. MUHAMMED
    19. Bir insanın tek başına mutlu olması , utanılacak bir şeydir. ALBERT CAMUS
    20. Bir iş yapmak için neden yarını bekliyorsun. Bugün de dünün bir yarını değil midir. ÖMER HAYYAM
    21. Bir kişiye yapılmış haksızlık , bütün topluma yöneltilmiş bir tehdittir. MONTESQUİEU
    22. Bir mermer parçası için heykeltıraş ne ise,ruh içinde eğitim olur. CERVANTES
    23. Bir okul açan , bir hapishane kapatır. VİCTOR HUGO
    24. Bir paranın nereden geldiğini görmek istiyorsan, nereye gittiğine bak. EBU HANİFE
    25. Bir şeyi bildiğin zaman , onu bildiğini göstermeye çalış.Bir şeyi bilmiyorsan , onu bilmediğini kabul et.İşte bu bilgidir. KONFÜÇYÜS
    26. Bir ulusun büyüklüğü , nüfusun çokluğu ile değil , akıllı ve erdemli kişilerin sayısıyla ölçülür. VİCTOR HUGO
    27. Bir ülkenin geleceği o ülke insanlarının göreceği eğitime bağlıdır. ALBERT EINSTEIN
    28. Bizce aklı başında adam yalnız bizim gibi düşünendir. LA ROEHEFOUCOULD
    29. Bu dünyaya istediğimiz gibi gelmedik,bu dünyadan istediğimiz gibi gidemeyiz. ÖMER HAYYAM
    30. Bütün donanımıyla askere değil de elinde alfabesiyle öğretmene güvenirim. BROUGHAM
    31. Bilginin efendisi olmak için çalışmanın uşağı olmak şarttır. (Balzac)
    32. Bir milletin büyüklüğü, nüfusunun çokluğu ile değil, akıllı ve fazilet sahibi adamlarının sayısı ile belli olur. (Victor Hugo)

Sayfayı Paylaş