Boşaltım sistemi organlarının sağlığını korumak için yapılması gerekenler nelerdir?

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' kategorisindedir ve Misafir tarafından 17 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Boşaltım sistemi organlarının sağlığını korumak için yapılması gerekenler nelerdir?

Boşaltım Sisteminin Sağlığı ve Korunması için:

1- Böbreklerin rahat çalışması için bol sıvıya ihtiyacı vardır. Alınan sıvı miktarı sıcak ve kuru havalarda arttırılmalıdır. Günlük en az 2 litre su alınmalıdır.
    2- İdrar uzun süre tutulmamalıdır. Çünkü Böbrek taşları oluşabilir.
    3-Böbrek sağlığı için,Böbrekler ve idrar yolları soğuktan korunmalıdır.
    4- Aşırı acı ve baharatlı yiyecekler yenilmemelidir.
    5- Derideki gözeneklerin açılması için,Düzenli banyo yapılmalıdır.
    6- İçilen su ve yenilen besinler temiz olmalıdır.
    7- Böbrek iltihabı rahatsızlıklarında tedavi yarıda kesilmemeli ve ilaçlar zamanında alınmalıdır.
    8- Diş çürükleri ve boğaz iltihabı hemen tedavi ettirilmelidir.
    9-Çürük veya iltihaba yol açan mikroorganizmalar, kalıcı böbrek rahatsızlıklarına yol açabilir.)
    10 Kişisel temizliğe dikkat edilmelidir.

2. Lavinia

Lavinia Aktif Üye Yönetici Admin

Cevap: Boşaltım sistemi organlarının sağlığını korumak için yapılması gerekenler nele

Boşaltım sistemi organlarının sağlığını korumak için şunlara dikkat edilmelidir:

• Böbrek ve idrar yollarını soğuktan koruyun.
    • Günde en az 2 litre su için
    • Diş çürüğü veya boğaz iltihabı gibi hastalıklar ileride kalıcı böbrek rahatsızlıklarına sebep olabilir. Bu yüzden bunların tedavisi zaman kaybetmeden yaptırılmalıdır.
    • Kalsiyum içeren süt ürünleri gibi besinleri ve tuzu aşırı miktarda tüketmekten kaçının.

3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Cevap: Boşaltım sistemi organlarının sağlığını korumak için yapılması gerekenler nele

teşekkürler çok işime yaradı :)

4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Çok işime yaradı yapmasaydım öğretmen kızardı :D

5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

gerçekten çok çok sağolun işime yaradı

6. Misafir

Misafir Ziyaretçi

yardım edin lütfen !

VÜcudumuzda hangİ atik maddelerİn oluŞtuĞunu ve bunlarin vÜcuttan atilmasina hangİ organlarin gÖrev aldiĞini sÖyler mİsİnİz ?? Çok acİl lÜtfen hemen cevap yaziniz.

7. Lavinia

Lavinia Aktif Üye Yönetici Admin

Böbrekler: Kan içindeki zararlı atıkları ve üreyi süzerek idrar şeklinde vücuttan uzaklaştırır.
    Deri: Vücudumuzdan suyun ve tuzun fazlasını terleme yoluyla dışarı atar.Aynı zamanda bu sayede vücut sıcaklığı da korunmuş olur.
    Karaciğer: Proteinlerin sindirilmesi sonucunda oluşan zehirli bir maddeyi, daha az zararlı olan üreye dönüştürür.
    Akciğerler: Kan içindeki karbon dioksiti ve suyu soluk verme esnasında vücut dışına atar.
    Kalın bağırsak: Su, safra ve besin atıklarının dışkı şeklinde vücuttan atılmasını sağlar.

8. Misafir

Misafir Ziyaretçi

sadece dört cevap yani çok kısa

9. Misafir

Misafir Ziyaretçi

saol :d

10. Misafir

Misafir Ziyaretçi

ayy gerçekten çok teşekkür edrim çok işime yaradı :)

11. Misafir

Misafir Ziyaretçi

boşaltım sistemi hastalıkları nelerdir biri bunu yazabilirma???

12. Misafir

Misafir Ziyaretçi

böbrek rahatsızlığının tedavisinde kullanılan teknolojik gelişmeler neler

lütfen yazın çokçok acil ya

13. Misafir

Misafir Ziyaretçi

evet ya 4 doru nolur hoca çok kızgın ezer bizi

14. Misafir

Misafir Ziyaretçi

çok teşekkürler . çok işime yaradı gerçekten sağol :)

15. Misafir

Misafir Ziyaretçi

düzgün beslenmeli

16. Misafir

Misafir Ziyaretçi

sadece 4 tanemidaha fazla yok mu ben afiş hazılıcam yanlış omasın daha fazla varsa yazarmısınız

17. Misafir

Misafir Ziyaretçi

muazam tesekürler

18. ayşe

ayşe Ziyaretçi

teşekkürler çok işime yaradı iki konuda da kısa olması da çok güzeldi tekrar teşekkür ederim

19. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Cevap: Boşaltım sistemi

gerçekden çok az ama o kadar olmaz ki çok saçma

20. inci

inci Ziyaretçi

Allah razı olsun sizden teşekkür ederim

Sayfayı Paylaş