Öğrenim Durumu ve Kodları

Konusu 'Güncel bilgiler' kategorisindedir ve Elif tarafından 9 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Active Member Yönetici Admin

YGS Öğrenim Durumu ve Kodları

Öğrenim Durumu ve Kodu
    2013 ÖSYS Başvuru Kılavuzunda bulunan Öğrenim Durumu Koduları 5. sayfada bulunmaktadır. Aşağıda belirttiğimiz Öğrenim Durumu ve Kodları da kılavuzdan alınmıştır.Öğrenim Durumunu ve Kodunu bilmiyorsanız size sorulduğu alanda, aşağıda bulunan seçeneklerden hangisi uygun ise koduyla birlikte yazın.

YGS formu nasıl doldurulur?
    YGS başvuru formu doldurulurken genellikle Kimlik Bilgileri Alanının doldurulması ile ilgili sorunlar olmaktadır.. Kimlik Bilgileri Alanındaki maddeleri, devam eden veya mezun olmuş öğrenciler dikkatli bir şekilde doldurmaları gerekiyor.Adaylar ayrıca Öğrenim Bilgileri Alanındaki maddelerinin doldurulmasında da tereddütte kalıyor.Bu maddeler aşağıda verdiğimiz şekilde doldurulacaktır.

ÖĞRENİM DURUMU KODU
    Açık Öğretim Lisesine halen devam edip okuyanlar Öğrenim Durumu Bölümüne ''Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım'' biçiminde yazarak kutucuğa 1 kodunu yazacaklar. Geçen yıl mezun olupta her hangi bir yüksek öğretim programını kazanmamış olanlar ise (tercih yapsalar dahi) “Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra ÖSYM’ce yerleştirilmedim ve ön kayıtla kayıt olmadım” şeklinde yazarak kod kısmına 4 yazacaklardır.Aşağıda daha detaylı biçimde anlatılmıştır. Resme bakarak da inceleyebilirsiniz.

2012-2013 ÖĞRETİM YILINDA BİR ORTAÖĞRETİM KODU KURUMUNDAN MEZUN OLABİLECEK DURUMDA OLANLAR için ÖĞRENİM DURUMU VE KODU

Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında okumaktayım. 1
    Bir ortaöğretim kurumunun son sınıfında beklemeliyim. (2011-2012 eğitim-öğretim yılında son sınıf 2
    öğrencisi olan, ancak, mezun olamayıp halen son sınıf düzeyinde olanlar bu kodu işaretleyecek)

MEZUN DURUMDA OLANLAR KODU

Bir ortaöğretim kurumunu bitirdikten sonra bir yükseköğretim programına yerleştirilmedim. 4
    Bir yükseköğretim programına (Sınavsız Geçiş dahil) ÖSYM’ce yerleştirildim ama kayıt olmadım. 5
    Bir yükseköğretim programına kayıtlıyım. 6
    Bir yükseköğretim programını bitirdim. 7
    Yükseköğretimden kaydım silindi. 8

Sayfayı Paylaş