Beslenme Çantası Menüsü

Konusu 'Bugün ne pişirsem' forumundadır ve Elif tarafından 9 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sponsorlu Bağlantılar
    Öğrenciler için Beslenme Çantası Menüsü

Çocukların beslenme çantasında bulunması gerekenler;Milli Eğitim Bakanlığına,Sağlık Bakanlığı tarafından gönderilen,eğitim gören öğrencilerin sağlıklı gelişmelerine katkıda bulunmak için beslenme saatlerinde tüketilmek üzere hazırladığı örnek menüyü aşağıda veriyoruz.

Beslenme Çantası Örnek Menü

Velilerin ekonomik durumlarına göre, yumurta ve peynir yerine ızgara köfte, haşlanmış tavuk veya etten oluşan sandviçlerle kuru yemiş (fındık ve ceviz gibi), kuru meyve (üzüm, kayısı gibi) de getirilebileceği bildirilmiştir.Sağlık Bakanlığınca hazırlanan Milli Eğitim Bakanlığına gönderilen örnek menü şöyle:
    Beslenme Çantası Menüleri

Pazartesi
    Börek veya poğaça, ayran, meyve (1 küçük boy elma, 1 orta boy portakal, 1 büyük boy mandalina, 1 salkım üzüm, 5 adet erik gibi.)

Salı
    Haşlama yumurtalı sandviç, 5 adet zeytin, meyve suyu

Çarşamba
    Peynirli tost veya sandviç, ayran, çiğ sebze (1 küçük boy domates, 4-5 orta boy yeşil biber, 1 orta boy havuç, 5-6 yaprak marul vb.)

Perşembe

Kek (tercihen meyveli), süt, meyve (1 küçük boy elma, 1 orta boy portakal, 1 büyük boy mandalina, 1 salkım üzüm (15 iri tane), 5 adet erik vb.)

Cuma
    1 kibrit kutusu peynir, 5 adet zeytin, ekmek, süt, çiğ sebze (1 küçük boy domates, 4-5 orta boy yeşil biber, 1 orta boy havuç, 5-6 yaprak marul)
Benzer Başlıklar
Forum Başlık Tarih
Pratik bilgiler ansiklopedisi Beslenme Çantası Hazırlarken 3 Ekim 2013
Bilgi bankası Çocuk Beslenmesi (0-6 yaş) 16 Nisan 2014
Anne ve bebişi Anne Sütü ve D Vitamininin Bebeğin Beslenmesindeki Önemi 16 Nisan 2014
Hastalıklar ve tedavileri Şeker Hastaları Nasıl Beslenmeli 16 Nisan 2014
Sağlıklı Yaşam Yeterli ve Dengeli Beslenmenin Gelişme Dönemlerine Göre Önemi 28 Mart 2014

Sayfayı Paylaş