Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Yazıları

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve webkolik tarafından 29 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper Moderatör Yönetici Süper Moderatör

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  2.949
  Sponsorlu Bağlantılar
  4 Ekim Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Yazı

  Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Yazılar

  Dünyada bir çok hayvan yaşar. Bunların bir bölümü evcilleştirilmiştir. İnsanlarla birlikte yaşarlar. Evcil olmayanlar, başı boş, kontrolsüz dağ, bayır gezer dururlar.

  Hayvanların insanlara faydaları çoktur. Et, süt, yumurta, yağ, peynir, bal, sucuk gibi besinler elde edilir.Bazı hayvanların gücünden faydalanırız. Bazılarının da derisinden, tüyünden, gübresinden faydalanırız.

  At, eşek ve katır gibi hayvanların gücünden faydalanırız, yüklerimizi taşırlar, arabalarımızı çekerler, bizi de taşırlar. Manda, inek, koyun bize süt, et verir. Öküz tarlamızı, harmanımızı sürer, arabamızı çeker.
  Evin kedisi evdeki zararlı böcekleri ve fareleri yakalar. Köpek evimizi ve hayvanlarımızı korur, bize bekçilik yapar. Tavuğun yumurta ve etinden, horozun sesinden, tüyünden ve etinden faydalanırız.


  Bilim adamları hayvanlar üzerinde deneyler yaparlar. İnsanlık için faydalı olacak buluşlarını bu deneyler sonunda ortaya çıkarırlar. Hayvanların bu bakımdan insana faydası vardır.

  Bize bir çok faydaları olan hayvanları biz de sevelim ve koruyalım. Onları rahatsız etmeyelim. Yaralı ve hasta olanları hemen veterinere götürelim. Hayvanlara iyi bakıp besleyelim.

  Ekim ayının 4.günü her yıl "Hayvanları Koruma Günü" olarak kabul edilmiştir. O günde okullarda, hayvanların faydaları üzerinde konuşmalar yapılır. Hayvanlara karşı nasıl davranılması gerektiği anlatılır.
Benzer Başlıklar
Forum Başlık Tarih
Karışık Fotoğraflar Hayvanları Koruma Günü Avatarları 3 Ekim 2012
Özlü Sözler Hayvanları Koruma Günü Konulu Özlü Sözler 3 Ekim 2012
Gülelim eğlenelim Hayvanları Koruma Günü İle İlgili Karikatürler 3 Ekim 2012
Belirli gün ve Haftalar Hayvanları koruma günü ile ilgili şiir ve yazı 2 Ekim 2012
Karışık Fotoğraflar Hayvanları Koruma Günü ile ilgili Resimler 2 Ekim 2012

Sayfayı Paylaş