Kuranla İlgili Güzel Sözler

Konusu 'Bayram ve Kandil Mesajları' forumundadır ve Lavinia tarafından 3 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. Lavinia

Lavinia Yönetici Admin

Sponsorlu Bağlantılar
    Kuranla İlgili Kısa Güzel Sözler

Kuran-ı Kerim Hakkında Güzel sözler

“ Kur’an-ı Kerim’i lütfen kütüphanenize koymayın duvara çiviye asıp torbanın içinde saklı tutmayın. Hergün okuyun. Kur’an-ı Kerim’le sevginizi ilginizi alâkanızı kıraatınızı devam ettirin. “

* Hattatlar yazdılar Kur'an hayran olur her okuyan Kıyamete kadar duran Kitabımdır benim Kur'an
    Demir Hafız Mehmed

“ Kur'an'ın öğrenilmesinde en önemli kaynak hadîs-i şerifler olduğundan bizler hadis kitaplarını da çok okumalı sünnet-i seniyye-i nebiyyeye sımsıkı sarılmalıyız. “

* Ben Kur'an-ı her yönden inceledim Her kelimesinde büyük bir hikmet gördüm
    Otto Von BISMACK

" Hayatında senin amacın Kur'an-ı Kerim'i öğrenip öğrendiğin Kur'an'a göre hayatını sürmektir geçirmektir."

* Kur'an dan başka bütün kanunlar; değil bir topluluğun bir ev halkının saâdetini bile temin edecek mâhiyetten uzaktır
    Otto Von BISMACK

* Kalbin şifası Kur'an okumaktır
    Hz Ali (RA)

* Cemâlin safhasın açma rakîbe Önünde kâfirin Kur'an yakışmaz
    Ahmed Paşa

* Kur'an-ı okuyan kimse için ecir vardır Onu dinleyenin ecri iki kattır
    Halil b Ma'dan

“ Bir müslüman ariftir elbette âlimdir; elbette Kur'an-ı Kerim'in ahkâmına uyması gerekiyor. Lütfen hepimiz kendimizi kontrol edelim ve Kur'an-ı Kerim'in ahkâmına uyan insanlar olmaya çalışalım! Kur'an-ı Kerim'i açalım ayetleri mânâsını mealini okuyalım! “

* Kur'an sıhhatli kalpler için gıdâ; hasta kalpler şifâ dolu bir hakikât ve hayat eczânesidir
    AŞeref GÜZELYAZICI

* Boş zamanlarında daima Kur'an oku çünkü insanlığa ilk defa oku diyen O' dur
    Ali TÜRKMEN

Sayfayı Paylaş