TTnet Tılgın modem ayarları

Konusu 'Web Bilgisayar' forumundadır ve DarK tarafından 6 Nisan 2012 başlatılmıştır.

1. DarK

DarK Süper Moderatör Süper Moderatör

Sponsorlu Bağlantılar
    Tılgın Modem Ayarları

Ttnet'in fiber altyapısı olan bölgeler ve bu bölgeler için nakil veya yeni abonelere verdiği Tılgın Modemin ayarlarını anlatacagım.

ilk olara modem ile bilgisayar arasında ethernet kablosunun bağlı oldugundan emin olmasınız boş bir tarayıcı sayfasına 192.168.1.1 yazıp entere basınız ardından resim 1 de oldugu gibi modemin kullanıcı adı ve şifresini giriyoruz eğer değiştirilmemiş ise kullanıcı adı admin şifre admin dir.

Resim 2 de görüldüğü gibi ayar ardından bağlantıları tıklayınız

Resim 3 de görüldüğü gibi kırmızı ok ile belirtilen yerlerin seçili olması gerekiyor.

Resim 4

Resim 5

Resim 6

Modeminizin Kablosuz ağ ayarları ve şifresiniz belirlemek için resim 7 ve resim 8 inceleyebilirsiniz

Resim 7

Resim 8

kaynak:www.webokur.com
  2. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Cevap: TTnet Tılgın modem ayarları

kardeş allah senden razı olsun
  3. Misafir

Misafir Ziyaretçi

arkadasım benım arayuzumde bole bi ekran gelmiyor o ekranın gelmesi için ne yapmalıyım ? resmi cekip koyucam bakabilirsin ordan
  4. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Benim bildiğim tilgin ayarları otomatik alıyor. Kimse ayarlarıyla uğraşmadı .
  5. Misafir

Misafir Ziyaretçi

Peki Tılgın modemi iş yerimde kullanmak için kurdum. Lan ayarlarından kendi local ıp havuzundan bir ip mi lan1 olarak ayarladım. LAN 1 i modemim B yani ikinci portuna bağladım. Artık gateway adresine Lan1 in ip adresini yazan herkes internete çıkabilir durumda. Tabi bu bizim istediğimiz bir durum değil. Kullanıcıların sadece isa server üzerinden internete çıkmalarını istiyoruz. yani sadece isa serverimi internete çıkarıp diğer tüm ip lere nasıl kapatabilirim?
Benzer Başlıklar
Forum Başlık Tarih
Faydalı Siteler Ttnet Güvenli İnternet Nasıl Kaldırılır 17 Temmuz 2013
Web kampanyaları Ttnet Bilgisayar Kampanyası 2013 1 Ekim 2012
Web yardım Tilgin modem arayÜzÜnde eksİk sekmeler 26 Ekim 2012

Sayfayı Paylaş