Yeşilay Haftası İle İlgili Fıkralar

Konusu 'Belirli gün ve Haftalar' forumundadır ve Elif tarafından 6 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Elif

Elif Yönetici Admin

Sponsorlu Bağlantılar
    Yeşilay haftası ilgili Fıkra, Yeşilay Haftası konulu Fıkralar, Yeşilay Fıkraları

İki kafadar gece yarısına kadar içip oldukları yerde sızmışlar. Bir ara biri ayaklarım çatlayacak diye bağırarak kalkar. Gürültüye uyanan diğer arkadaşı ne oldu diye sorar. Şiddetli bir başağrısı var, uyuyamıyorum der. Ağrıyor diye gösterdiği yer ayaklarıdır. Arkadaşı merak eder.
    -Yahu, ayakta baş ağrısı mı olur?
    -Neden olmasın, içki akıl bırakmıyor ki, akşam yatağa ters yatmışım, yastığa baş yerine ayağımı koyunca, baş ağrısı ayağıma geçmiş der.

Adam Ortaköy'de bulunan evine gitmeden önce arkadaşının ısrarı ile biraz içer. Arkadaşından ayrılıp evine gitmek isterken önüne gelen ilk tramvaya atlar. Ortaköy'e gider mi der,yok denilince iner. Böylece tam üç tramvaydan iner. Dördüncü tramvay'da sağa sola çarparak ilerlerken yavaş ol diye ikaz edilir.

-Acelem var, geç kaldım der.
    -Acelen ne, Nereye gidiyorsun denince,

-Ortaköy'e ,yanlış vesaite binmişim de geç kaldım der. Bu tramvay Ortaköy'e gitmemektedir. Adamın ifrit gibi kokusundan ve sağa sola çarpmasından iyice rahatsız olan yaşlı biri sen bu vesaitle Ortaköy'e değil olsa olsa ya hastane ya hapishaneye, onları teğet geçsen bile ancak tahtalı köye gidersin der.
    Adam alkolden anlayacak halde değildir;
    -Ne köyüüü, ne köyüüü?
    -Ulan, yine yanlış binmişiz, der, alkolden rezil perişan vaziyette ilk durakta iner.
    Yeşilay Konya Şubesi Tiyatrosundan​

Sayfayı Paylaş