2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı
Bu konu Elif Uçar tarafından 24-09-2013 tarihinde saat 09:36'de yayınlandı.
2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı

 Eğitim Bakanlığı Müsteşarı,kendilerini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat\'ta atama müjdesi verdi. Başbakandan kadro istediklerini ifade eden müsteşarlık, \'\'Şubat ayında atama olabilir\'\' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.
\'\'Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu” geçtiğimiz hafta içinde MEB Müsteşarlığını ziyarett bulundu. Öğretmenler MEB"ten 5 bin kontenjan istediklerini talep etti. Bu talebe ”değerlendireceğiz” cevabını vermekle yetinen müsteşarlık, atamalarda alan yığılmalarının da dikkate alınacağını belirtti.
Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de öğretmenlere, “Başbakandan Şubat için kontenjan istediklerini, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabileceklerini bildirdi.Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa eğer 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına beş yılın ardından tekrar dönmüş olacak. Şubat atamaları, Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil gerekçesi ile Nimet Çubukçu\'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı.

Hükümetin Şubat ayında 2014 yerel seçimlerini göz önüne alarak bir ek atama hamlesi yapması kuvvetli bir ihtimal olarak görülmektedir. Aslında daha öncsinde Şubat atamaları bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile kaldırılmıştı. Fakat seçim yılı olması nedeni ile hükümetin bu konuya bir formül üreteceği yönünde güçlü beklentiler mevcut.

facebook buton Twitter buton Google Plus buton
Görüntülenme : 1231 Kişi
Okullar ne zaman açılacak 2014-2015

Okullar ne zaman açılacak 2014-2015

Yaz tatili bitiyor! Okulların ne zaman açılacağı öğrencilerin en çok merak ettiği konu. 2014-2015 eğitim öğretim yılında ilk, orta ve liselerde eğitim 15 Eylül 2014 Pazartesi günü başlayacak. Milli Eğitim Bak
 
Deniz Yıldızı yeni sezon ne zaman başlayacak 2014

Deniz Yıldızı yeni sezon ne zaman başlayacak 2014

FOX TV ekranlarında yayınlanan sevilen gençlik dizisi Deniz Yıldızı yeni sezonunda Star TV ekranlarında yayınlanacak. Başrollerini Cantuğ Turay, Begüm topçu ve Başak Akbay gibi başarılı oyuncuların paylaştığı günlük dizi
 
2014 LYS ek yerleştirmeler ne zaman?

2014 LYS ek yerleştirmeler ne zaman?

2014 yılı LYS yerleştirme sonuçları açıklandı. Bu sonuçlara göre herhangi bir üniversiteye yerleşemeyen öğrenciler ek yerleştirme tarihlerini merak etmeye başladı. Ek yerleştirme üniversitelerin kontenjanı
 
 

Tüm Yorumlar

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Düşüncelerinizi Paylaşın