2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı
Bu konu Elif Uçar tarafından 24-09-2013 tarihinde saat 09:36'de yayınlandı.
2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı

 Eğitim Bakanlığı Müsteşarı,kendilerini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat\'ta atama müjdesi verdi. Başbakandan kadro istediklerini ifade eden müsteşarlık, \'\'Şubat ayında atama olabilir\'\' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.
\'\'Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu” geçtiğimiz hafta içinde MEB Müsteşarlığını ziyarett bulundu. Öğretmenler MEB"ten 5 bin kontenjan istediklerini talep etti. Bu talebe ”değerlendireceğiz” cevabını vermekle yetinen müsteşarlık, atamalarda alan yığılmalarının da dikkate alınacağını belirtti.
Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de öğretmenlere, “Başbakandan Şubat için kontenjan istediklerini, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabileceklerini bildirdi.Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa eğer 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına beş yılın ardından tekrar dönmüş olacak. Şubat atamaları, Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil gerekçesi ile Nimet Çubukçu\'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı.

Hükümetin Şubat ayında 2014 yerel seçimlerini göz önüne alarak bir ek atama hamlesi yapması kuvvetli bir ihtimal olarak görülmektedir. Aslında daha öncsinde Şubat atamaları bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile kaldırılmıştı. Fakat seçim yılı olması nedeni ile hükümetin bu konuya bir formül üreteceği yönünde güçlü beklentiler mevcut.

facebook buton Twitter buton Google Plus buton
Görüntülenme : 1124 Kişi
19 Temmuz 2014 DGS Soru ve Cevapları

19 Temmuz 2014 DGS Soru ve Cevapları

DGS'nin açılımı Dikey Geçiş Sınavı şeklindedir. DGS, ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. 4 yıllık bir lisans programına devam etmek isteyen meslek yüksekokul mezunları bu sınava girer. Bu sınav yılda bir kez yapılır.
 
2014 YDS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

2014 YDS Başvuruları Ne Zaman Yapılacak?

Açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit sınavı olan YDS'nin sonbahar dönemi bu yıl 7 Eylül2014 tarihinde yapılacak. YDS için yapılacak olan başvurular başladı. 2014 YDS Sonbahar dönemi sınavına 10 - 22 Temmuz 201
 
Çağatay Ulusoy sakallı hali 2014

Çağatay Ulusoy sakallı hali 2014

Medcezir dizisinin başrolünde izlediğim Çağatay Ulusoy dizinin sezon finali yapmasının ardından imajını yeniledi. Bu imajla hayranlarının da büyük beğenisini toplayan yakışıklı oyuncu yeni imajını Instagram hesabından paylaştı.
 
 

Tüm Yorumlar

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Düşüncelerinizi Paylaşın