2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı
2014 Şubat özür grubu ataması olacakmı

 Eğitim Bakanlığı Müsteşarı,kendilerini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat'ta atama müjdesi verdi. Başbakandan kadro istediklerini ifade eden müsteşarlık, ''Şubat ayında atama olabilir'' dedi.
Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.
''Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu” geçtiğimiz hafta içinde MEB Müsteşarlığını ziyarett bulundu. Öğretmenler MEB"ten 5 bin kontenjan istediklerini talep etti. Bu talebe ”değerlendireceğiz” cevabını vermekle yetinen müsteşarlık, atamalarda alan yığılmalarının da dikkate alınacağını belirtti.
Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de öğretmenlere, “Başbakandan Şubat için kontenjan istediklerini, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabileceklerini bildirdi.Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa eğer 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına beş yılın ardından tekrar dönmüş olacak. Şubat atamaları, Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil gerekçesi ile Nimet Çubukçu'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı.

Hükümetin Şubat ayında 2014 yerel seçimlerini göz önüne alarak bir ek atama hamlesi yapması kuvvetli bir ihtimal olarak görülmektedir. Aslında daha öncsinde Şubat atamaları bir Kanun Hükmünde Kararname düzenlemesi ile kaldırılmıştı. Fakat seçim yılı olması nedeni ile hükümetin bu konuya bir formül üreteceği yönünde güçlü beklentiler mevcut.

Benzer Konular

PES 2014 le yeni dönem

PES 2014 le yeni dönem
Konami Digital Entartainment GmbH yeni oyunu PES 2014'ün yeni motoru sayesinde PES serisinde bugü..
 

2014 Öğretmen Maaş Zamları Açıklandı

2014 Öğretmen Maaş Zamları Açıklandı
2014 Öğretmen Maaş Zamları Açıklandı. Memur maaşlarına yapılması planlanan zam konusunda toplu gö..
 

2014 YGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

2014 YGS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?
 2014 YGS'nin Mart ayında yapılması beklenmektedir. 2014 YGS sınavının detayları şöyle: ..
 

2014 Yaz Modası

2014 Yaz Modası
Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da başlayan 'Kopenhag Moda Haftası'nda rengarenk tasarımların tan..
 

Yorum ve görüşleriniz


Yorum bulunamadı. İlk yorumu siz gönderebilirsiniz!

Yorumunuzu gönderin


Ad Soyad
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz