Clean Master Nedir?
Clean Master Nedir?

Android'li cihazınızı temizlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılım olan Clean Master ile cihazda birikmiş olan tampon dosyaları, geçmişte kullanılmış geçici dosyaları ve kalıntıları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama ile dosyaları kaldırabilir, arama geçmişini silebilir ve uygulamaları kaldırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalar RAM'i büyük derecede harcar. Clean Master arka planda çalışan bu uygulamaları tespit ederek gösterir ve durdurmanıza yardımcı olur. Bu sayede RAM temizlenir ve cihazınız hızlanır. Bunun yanında pil ömründen de tasarruf sağlanır.

Clean Master'ın  özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Gizlilik: Clean Master uygulaması geçmişi sil modülü sayesinde, whatsapp, wechat, line vb. gibi tarayıcı verilerini, pano verilerini ve birçok uygulama geçmişi verilerini silmeye yardımcı olur.

Geçmiş Silici: Birikmiş yüzlerce MB kalıntı dosyasını tek bir dokunuşla silebilen Clean Master uygulaması,  önbellek ve kalıntı dosyaları temizlemek için çok iyi bir yardımcıdır.

Görev Sonlandırıcı: Arka planda çalışarak, sistemde yalnızca RAM'i işgal eden ve pil ömrünü boşa harcayan uygulamaları bularak sonlandırır. Bunun için Root gerekli değildir. Fakat Root izin verilmişse daha iyi çalışır.

Uygulama Yöneticisi: Apk dosyalarını SD karta yedekleyen uygulama sayesinde daha sonra apk kurucu kullanarak yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama tek bir dokunuşla uygulama kaldırmaya yardımcı olur.

Clean Master uygulaması tamamen ücretsiz bir yazılım. Aynı zamanda Türkçe dil desteği de sunuyor. Clean Master'ı Google Play'den indirebilirsiniz.

Benzer Konular

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi nedir

Arttırılmış gerçeklik teknolojisi nedir
Arttırılmış gerçeklik teknolojisi hakkında..Arttırılmış gerçeklik teknolojisi ile çok şey değişec..
 

SAT nedir nasıl bir sınavdır

SAT nedir nasıl bir sınavdır
SAT  Amerika Birleşik Devletinde, öğrencilerin orta öğretim boyunca edindikleri bilgi ve bec..
 

Demokratik disiplin nedir

Demokratik disiplin nedir
Çocuk eğitiminde en doğru olan yol demokratik disiplin uygulamasıdır. Buna 'tatlı sert' bir uygul..
 

Kirpik Perması Nedir

Kirpik Perması Nedir
Kirpik perması, belirli bir süre içerisinde özel  perma makaraları, perma maşaları ve perma ..
 

Yorum ve görüşleriniz


Yorum bulunamadı. İlk yorumu siz gönderebilirsiniz!

Yorumunuzu gönderin


Ad Soyad
E-Posta Adresiniz
Yorumunuz