Clean Master Nedir?
Bu konu Aysel Eroğlu tarafından 27-10-2013 tarihinde saat 08:09'de yayınlandı.
Clean Master Nedir?

Android\'li cihazınızı temizlemek için kullanabileceğiniz ücretsiz bir yazılım olan Clean Master ile cihazda birikmiş olan tampon dosyaları, geçmişte kullanılmış geçici dosyaları ve kalıntıları temizleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu uygulama ile dosyaları kaldırabilir, arama geçmişini silebilir ve uygulamaları kaldırabilirsiniz. Arka planda çalışan uygulamalar RAM\'i büyük derecede harcar. Clean Master arka planda çalışan bu uygulamaları tespit ederek gösterir ve durdurmanıza yardımcı olur. Bu sayede RAM temizlenir ve cihazınız hızlanır. Bunun yanında pil ömründen de tasarruf sağlanır.

Clean Master\'ın  özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

Gizlilik: Clean Master uygulaması geçmişi sil modülü sayesinde, whatsapp, wechat, line vb. gibi tarayıcı verilerini, pano verilerini ve birçok uygulama geçmişi verilerini silmeye yardımcı olur.

Geçmiş Silici: Birikmiş yüzlerce MB kalıntı dosyasını tek bir dokunuşla silebilen Clean Master uygulaması,  önbellek ve kalıntı dosyaları temizlemek için çok iyi bir yardımcıdır.

Görev Sonlandırıcı: Arka planda çalışarak, sistemde yalnızca RAM\'i işgal eden ve pil ömrünü boşa harcayan uygulamaları bularak sonlandırır. Bunun için Root gerekli değildir. Fakat Root izin verilmişse daha iyi çalışır.

Uygulama Yöneticisi: Apk dosyalarını SD karta yedekleyen uygulama sayesinde daha sonra apk kurucu kullanarak yeniden yükleyebilirsiniz. Ayrıca bu uygulama tek bir dokunuşla uygulama kaldırmaya yardımcı olur.

Clean Master uygulaması tamamen ücretsiz bir yazılım. Aynı zamanda Türkçe dil desteği de sunuyor. Clean Master\'ı Google Play\'den indirebilirsiniz.

facebook buton Twitter buton Google Plus buton
Görüntülenme : 475 Kişi
Instagram Bolt Uygulaması Nedir?

Instagram Bolt Uygulaması Nedir?

Instagram yeni bir uygulama yayınladı. Uygulamanın ismi Bolt! Snapchat'e rakip olması beklenen Bolt isimli uygulama App Store ve Google Play Store'da yerini aldı. Uygulama mobil mağazalarda yerini alsa da şu an Singapur, Yeni Zelanda ve G&uum
 
YEP Puanı Nedir Nasıl Hesaplanır

YEP Puanı Nedir Nasıl Hesaplanır

SBS'nin yerini alan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarına göre YEP puanı açıklanacak. Peki nedir bu YEP? YEP'in açılımı Yerleştirmeye Esas Puan şeklindedir. Bu puan merkezi sınavların %70'
 
Google Songza'yı satın aldı, Songza nedir?

Google Songza'yı satın aldı, Songza nedir?

Google dijital müzik akımında daha etkin rol almak istediği için çevrimiçi müzik servisi olan Songza'yı satın aldı. Ancak bu satın almanın finansal detayları hakkında bir açıklama yapmadı. Kullanıcıların a
 
 

Tüm Yorumlar

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Düşüncelerinizi Paylaşın