19 Temmuz 2014 DGS Soru ve Cevapları

DGS’nin açılımı Dikey Geçiş Sınavı şeklindedir. DGS, ÖSYM tarafından yapılan bir sınavdır. 4 yıllık bir lisans programına devam etmek isteyen meslek yüksekokul mezunları bu sınava girer. Bu sınav yılda bir kez yapılır.

Bu yıl Dikey Geçiş Sınavı 19 Temmuz 2014 cumartesi günü yapıldı. Sınavda sorulan sorular ve cevaplar ÖSYM tarafından açıklandığında aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

2014 DGS Soru ve Cevapları için tıklayın.

 

2014 Dikey Geçiş Sınavı (DGS): Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanması

2014-DGS sonuçlarına göre; tercih yapan adayların yükseköğretim programlarına merkezi yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.

Yerleştirme sonuçları, 29 Ağustos 2014 tarihinde saat 15.00’den itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır.

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Yerleştirme Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri ilgili Üniversite tarafından 8-12 Eylül 2014 tarihleri arasında yapılacaktır. Kayıt için adayların, yerleştirildikleri yükseköğretim programının bağlı bulunduğu Üniversiteye süresi içinde başvurmaları gerekmektedir.

Yerleştirme sonuçlarına ilişkin sayısal bilgiler ekte verilmiştir.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar