20 Mayıs 2014 Okullar Tatil Mi

19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nda okullar tatil. Ancak öğrencilerin merak ettiği asıl konu 20 Mayısın da tatil olup olmayacağı.
Bu haber öğrencileri biraz üzecek gibi! Çünkü 20 Mayıs tatil değil. Orta Öğretim Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle birlikte çalışma takvimi de güncellendi. Bu değişikliğe göre 20 Mayıs ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için resmi tatil olmayacak. 19 Mayısın ertesi günü okullar eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam edecekler.

 

20 Mayıs 2014 tarihinde okullar tatil değil!

 

Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre, Orta Öğretim Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından, 2013-2014 eğitim öğretim yılı için çalışma takvimi de güncellendi.
Buna göre, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve spor Bayramı’nın ertesi günü 20 Mayıs’ta ilkokul, ortaokul ve liseler için resmi tatil olmayıp eğitim öğretim faaliyetlerine devam edilecek.
Bakanlık yetkililerinden alınan bilgiye göre 2013-2014 eğitim öğretim yılı için çalışma takvimi ilgili yönetmelik hükümleri çerçevesinde hazırlanıp merkez ve taşra teşkilatlarına duyuruldu. Ancak yönetmelik “Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahali Kuruluş Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapılacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeliği”ne atıfta bulunularak hazırlandı. Yönetmelikte de “Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı 19 Mayıs günü, Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’da karaya çıktığı saat olan 07.00’de başlar ve 00.00’da son bulur” ifadesi yer alıyor.
Buna göre, yapılan düzenleme sonucu çalışma takviminde 20 Mayıs olarak yer alıyordu. Ancak, Orta Öğretim Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişikliğin ardından, bu konuda da bir düzenlemeye gidildi. Buna göre, günü ortaöğretim kurumları için; resmi tatil olmayıp eğitim öğretim devam edilecek.
Konuya ilişkin 81 ilin valiliğine yazı gönderildi.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar