2015 TEOG puanları ve yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak

  1. sınıf öğrencileri bu yıl girdikleri TEOG sınavlarının sonuçlarına göre liseye yerleşecekler. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yeleştirme e-Kılavuzu” yayımlandı.

Bu kılavuza göre tercih yapan bütün 8. sınıf öğrencilerinin yerleştirme işlemleri tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre ve Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü esas alınarak yapılacak.

Tercihler bir defa alınacak ve tek tip olacak. Yedek yerleştirme yapılmayacak. Öğrenciler 25 okul tercihinde bulunma hakkında sahip olacaklar. Tercih yapmayan öğrencilerin kaydı otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacak. Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler de aynı şekilde açık öğretim kurumlarına yerleştirilecekler.

Yapılan sınavların puanları 8 Haziranda açıklanacak. Ortak sınav puanlarının 8 haziranda ilan edilmesinin ardından tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf YEP puanları 24 Haziranda açıklanacak.

Tercihler 6-16 Temmuz tarihleri arasında 16 Temmuz saat 13.00’e kadar alınacak. Yerleştirme sonuçları 14 Ağustosta açıklanacak.

Nakil tercih başvuruları ise 3 dönem halinde olacak. İlk başvurular 17-21 Ağustosta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustosta açıklanacak.

  1. dönem nakil başvuruları 24-28 Ağustosta yapılacak ve sonuçları 31 Ağustosta açıklanacak.
  2. dönem nakil başvuruları ise 31 Ağustos-4 Eylülde yapılacak ve sonuçları 7 Eylülde açıklanacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar