Bacak boyu nasıl uzun gösterilir

 

 

Bacak boyunuzun kısalığından mı şikayetçisiniz? Öyleyse giyim tarzınızda yapacağınız bazı değişiklikler sayesinde bacak boyunuzun olduğundan daha uzun görünmesini sağlayabilirsiniz.

  1. Sade renkler tercih edin

Eğer giyiminizde tercihinizi çok renkli parçalardan yana kullanırsanız bacaklarınızın kısa olduğunu ortaya çıkarırsınız. Sade renkler bütünlük sağlayarak dikkati bacak boyunuzdan uzaklaştırır.

  1. Bilekten bantlı ayakkabılar giymeyin

Bilekten bantlı ayakkabılar bacağınızı bölerek olduğundan daha kısa görünmesine neden olur. Bant olmadığı zaman bacağınız ayakkabının ucuna devam ediyor gibi görünerek bacaklarınızın uzun görünmesini sağlar.

  1. Etek boyunu kısa tutun

Uzun etekler bacaklarınızın kısa görünmesine neden olur. Mini eteklerin uygun olmadığı yerlerde dizin hemen altında biten etekleri tercih edebilirsiniz.

  1. Yüksek belli pantolonlar

Düşük belli pantolon ve etek giymek bacaklarınızı olduğundan da kısa gösterir. Yüksek belli pantolonlar ise bacaklarınızın daha uzun görünmesini sağlar.

  1. Topuklular hayat kurtarır

Bacak boyu kısa olan bayanlar için topuklu ayakkabılar adeta kurtarıcıdır.

  1. Dar pantolonlardan uzak durun

Vücudunuza yapışan dar pantolonlar kalçanızın nerede bitip bacağınızın nerede başladığını ortaya çıkaracağı için dar pantolonları tercih etmemelisiniz. Boru paça pantolonlar size yardımcı olacaktır.

  1. Maksi elbiseler serbest

Maksi elbiseler sizi uzun gösterir. Ancak elbisenin etek kısmının yerlerde sürünmemesine dikkat edin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar