Bakanlık 200 engelli öğretmen alacak

Milli Eğitim Bakanlığı geçtiğimiz dönemde yapılan Özürlü Memur Seçme Sınavı (ÖMSS)\’na katılan adaylar içerisinden 200 engelli öğretmen alımı yapılacağını belirtti. Puan üstünlüğüne göre, adaylardan diploma ya da öğrenim durumu, pedagojik formasyon ile daha önceki döneme ait 2012 ÖMSS sonuç belgesi ile özürlü sağlık kurulu raporu istenecek. Ayrıyeten herhangi bir kamu kurum vekuruluşunda devlet memuru olarak çalışıp çalışmadığına yönelik beyanları da alınacak. Çalışanlar da görev yaptıkları kurumdan muvafakat belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Bakanlığın resmi web itesinde yer alan duyuruda ayrıca, adaylardan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu\’nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlar yanı sıra 6 Mayıs 2010 tarihli ve27573 sayılı Resmi Gazete\’de yayınlanan MEB Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği\’nde belirtilen özel şartlar da aranacak.Başvurular ise http://mebbis.meb.gov.tr bağlantısından veya http://ikgm.meb.gov.tr bağlantı adreslerinde yer alan elektronik başvuru formunu doldurularak yapılacaktır. Formun çıktısı, istenilen belgelerle birlikte il milli eğitim müdürlüklerine onaylatırılacak.

Geçerli başvuruda bulunan adaylar, ÖMSS puanı üstünlüğüne göre sıralanacaktır, alanlar itibari ile belirlenen kontenjanlara yerleştirmeler ÖMSS puanı üstünlüğüne göre yapılacaktır.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar