Bakımlı ayaklar için neler yapmalıyız?

Gerçekten bakımlı bir kadın mı olmak istiyorsunuz? Öyleyse sadece saçlarınızın yapılı, tırnaklarınızın manikürlü ya da vücudunuzun ince olması yeterli değil. Aynı zamanda diz, dirsek ve topuk gibi bölgelerinize de özen göstermeniz gerekiyor. Bu bölgeler vücudun sürtünmeye en fazla maruz kalan bölgeleridir. Bu yüzden kısa zamanda sertleşip kurur ve koyu bir renk alırlar. Bu görüntüyü kolaylıkla yok edebilirsiniz.

Ovun

Diz, dirsek ve ayak topuklarınızı avucunuza aldığınız bir miktar temizleme ürünü yardımıyla temizleyin. Sonra bu bölgeyi yumuşak bir sünger veya bez ile yuvarlak hareketler yaparak yavaşça ovalayın. Böylece o bölge ölü hücrelerden arınmış olacak.

Soyun

Yalınayak gezerseniz ayaklarınızda çatlaklar oluşabilir. Buna engel olmak için banyo sırasında topuğunuzu ponza taşıyla iyice ovalayın. Diz ve dirseklerinizde oluşan sert tabakayı yok etmek için de badem yağının içerisine bir tatlı kaşığı limon suyunu ekleyin. Bu karışımı bir beze sürüp o bölgeye sarın ve 20 dakika bekleyin. Bu bölgelerin hem rengi açılacak hem de pürüzsüz olacak.

Nemlendirin

Diz, dirsek ve topuklarda oluşan sertleşme ve çatlakları yok etmek için bal ve badem yağı mükemmel birer yardımcı. Her banyodan sonra bu bölgelere sürerseniz yumuşak ve pürüzsüz bir cildiniz olacak.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar