Delta search den nasıl kurtulurum?

Bilgisayarınıza kurduğunuz bazı ücretsiz yazılımlar nedeniyle tarayıcınıza bazı arama siteleri bulaşabilir. Bunlar kullandığınız tarayıcının anasayfasını değiştirebilir. Bu arama sitelerinden bir tanesi de Delta Search! Birçok internet kullanıcısı bu durumdan rahatsız oluyor ve bu virüsten nasıl kurtulacağını bilmiyor.

Delta Search\’ten kurtulabilmek için AdwCleaner isimli programı bilgisayarınıza yükleyin. Programı açtığınız zaman Scan seçeneğine tıklayın ve bilgisayarınızı taratın. Tarama bittikten sonra Delta Search olan kısımları bütün alanlardan işaretleyin ve Clean butonuna tıklayarak silin. Ayrıca Firefox, Chrome, Explorer ve diğer yerlerden de silmelisiniz.

Sildikten sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız için onay isteyecek. Bilgisayarınız yeniden başlatıldıktan sonra masaüstünde yer alan Chrome, Firefox gibi tarayıcılara sağ tıklayın ve özellikler bölümüne gidin. Açılan pencerede hedef bölümündeki delta-search URL uzantısını hangi tarayıcıyı kullanıyorsanız exe bölümüne kadar silin ve tamam butonuna tıklayın.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar