Doğal yollarla saç rengi nasıl açılır

Saç renginizi açmak ve bunu doğal yöntemlerle yapmak istiyorsanız aşağıdaki uygulamalar işinize yarayacaktır.

Limon

Limon saç rengini açar ve saçlarınızın daha ışıltılı görünmesini sağlar. Etkili bir sonuç almak istiyorsanız taze sıkılmış limon suyu tercih etmelisiniz.

Limon suyu ve suyu bire üç ölçüsünde karıştırın. Bu karışımı bir sprey şişesine dökün ve saçlarınıza sıkın. Bunu güneşli günlerde uygulamanızda fayda var. Çünkü limonun işe yaramasını istiyorsanız ısı gerekiyor. Bir de limon suyunu saçınıza sıktıktan sonra saç bakımınızı mutlaka yapın. Yoksa saçlarınız kuruyabilir.

Bal

Balın içinde bulunan hidrojen peroksit saç renginin açılmasını sağlıyor. 3/4 fincan balı 1/2 fincan saç kreminin içine ekleyin. Bu karışımı nemli saçınıza sürün ve plastik boneyle kapatın. 8 saat bekledikten sonra saçlarınızı yıkayın.

Papatya

Saç açıcı bitkilerden en bilineni papatyadır. Solgun sarı saçlar için çok etkilidir. Haftada bir kez saç uçlarını papatya çayıyla yıkamam saçların parlamasını sağlar.

6 fincan kaynar suya 1/2 fincan papatya çiçeğini ekleyin. Yarım saat demlenmesini bekleyin ve çay soğuduktan sonra hafif nemli olan saçlarınıza uygulayın. Yarım saat kadar bekledikten sonra bol su ile yıkayın.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar