Dünyanın en pahalı akıllı telefonu

Dünyanın en pahalı akıllı cep telefonu Londra\’da bulunan bir mücevher firmasınca tasarlandı. Son dönemlerin en fonksyonel ve en kırılgan modellerine sahip olan akıllı telefon iPhone için uygulanan özel üretim milyon dolarlık telefon gözleri kamaştırıyor.

Apple\’ın üretmiş olduğu en teknolojik ve en kırılgan modeli olan  iPhone 5s için tasarlanan özel elmas kaplama sayesinde dünyanın en pahalı telefonlarından biri oldu. Alchemist isimli bir mücevher markası dünyanın en pahalı iPhone\’unu satışa çıkardı. Üstü tam olarak 700 adet elmasla kaplı olan özel iPhone üzerinde bulunan elmasların 7 karat değerinde olduğu belirtildi. Ayrıca telefonun gövdesinin de 24 ayar altın ile kaplanmış olduğu ifade edildi. Alchemist London isimli mücevher şirketinin tasarımcıları tarafından özel olarak tasarlanan ve üzeri yüzlerde elmasla kaplı iPhone 5s\’in yanında firma tablet, akıllı telefon ve laptop kaplama geçmişiyle ün salmış durumda.

Alchemist özel elmas tasarımcıları tarafından 7 ay süren ve 53 tane özel kesim elmas ile Apple logosu oluşturulan telefon dünyanın en pahalı telefonu olma özelliğini kazandı. 700 elmas ve 24 ayar altın ile donatılan  iPhone 5\’ in fiyatı ise  tam tamına 1 milyon dolar yani 2.2 Milyon TL değerinde..

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar