Düzenli bir çalışma masası için öneriler

Verimli bir çalışma ortamına sahip olmak istiyorsanız öncelikle masanızın düzenini sağlamanız gerekiyor. Çalışma masanızın düzenli olması için size yardımcı olacak pratik önerileri aşağıda inceleyebilirsiniz.

Gereksiz eşyalara veda edin

İşe gereksiz eşyalardan kurtulmakla başlayın. Masanızda kalabalık yapan eşyalar işinizi hızlı yapmanızı engeller. En çok kullandığınız eşyaları elinizin altında bir yere koyun.

Kalemlik kullanın

Etrafa dağılmış kalemler kötü bir masa görüntüsü oluşturur. Daha düzenli bir masa için kendinize şık bir kalemlik alın ve bütün kalemlerinizi içine koyun.

Masanızı kişiselleştirin

Ofisteki masanız sizi yansıttığı için masanıza kendinizden bir şeyler ekleyin.Bunu yaptığınız zaman kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

Post-it kullanın

Hiçbir şeyi unutmamak için post-it kullanın. Renkli, farklı boyutlarda ve şekillerde post-itlere not alarak masanıza hoş bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Dosyalık ve bölmeli bir kutu ile eşyalarınızı toplayın

Çalışırken daha düzenli olmak için dosyalarınızı koyabileceğiniz bir dosyalık alın. Aynı zamanda ataç, post-it gibi eşyalarınızı koyabileceğiniz bölmeli bir kutu da kullanışlı olacaktır.

Bu önerileri dikkate alıp uyguladığınız zaman masanız çok daha düzenli görünecek.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar