• 1 sene önce
  • 0 Yorum
  • 2291 Görüntülenme

En taze yufka nasıl seçilir?

En taze yufka nasıl seçilir?

En taze yufka nasıl seçilir?

Hazır yufka genelde çalışan bayanlar ve mutfakta pratik tarifler hazırlamayı seven ev hanımları için bir bakıma hayat kurtarıcıdır. Peki yufka hakkında neler biliyorsunuz? Bozulduğu nasıl anlaşılır, artan yufkaları nasıl muhafaza ederiz, hazır yufka ile hazırladığımız börekler donduruca ne kadar bekler? İşte tüm bu sorularınızın cevabı yazımızda gizli.

En taze yufka nasıl seçilir?

En taze yufka nasıl seçilir?Taze yufkanın görünümü çarşaf gibidir ve yufka katları birbirinden kolayca ayrılabilir. Kısa bir sürede birbirinden leziz tatlı ve tuzlu tarifler hazırlamanıza olanak sağlayan hazır taze yufkalar, mutfaktaki en büyük yardımcılardan biridir. Boş vaktinizde hazırlayıp dondurucuda bekletebilir ya da taze olarak çıtır çıtır tariflerle çay saati sofralarınızı taçlandırabilirsiniz, tercih sizin.

Yufkayı nasıl muhafaza etmelisiniz?

Yufkaları doğru şekilde muhafaza ederseniz bir haftaya kadar tazeliğini koruyacaktır. Bu hususta dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, yufkaların birbirine yapışmasına engel olmanızdır.
Bunun için önce her bir yufkayı tek tek katlamalısınız. Sonrasında sararak rulo haline getirmeli ve ağzı kilitli bir poşete koyarak havasını alıp buzdolabına yerleştirmelisiniz.
Eğer iç harcında patates kullanmıyorsanız, yufka ile hazırlayacağınız böreklerinizi dondurucuda üç aya kadar saklayabilirisiniz.

Yufkanın bozulduğu nasıl anlaşılır?

Yufkanın bozulmaya başladığının ilk göstergesi yapış yapış bir hal almaya başlamasıdır.
Eğer yufkanızın rengi koyulaşmaya ve kurumaya başlamışsa tazeliğini kaybetmiş demektir.
Bozulan yufkadan yoğun maya kokusunu andıran ekşi bir koku yayılmaya başlar.

En taze yufka nasıl seçilir?

En taze yufka nasıl seçilir?

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Son Yazılanlar