Etkileyici saçların sırrı!

İngiliz saç stilisti Lisa Shepherd mükemmel saçlarının sırrının kurutmadan itibaren başladığını söylüyor. Saçlarınızı daha özel ve etkileyici göstermek istiyorsanız bunlara dikkat edin:

Çok kısa sürede kuaförden çıkmış gibi görünen saçlara sahip olabilirsiniz. Bir havlu ile saçlarınızda bulunan fazla nemi alın.Islak saç kurutma işleminin yavaşlamasına neden olur. Ayrıca saçların ıslak olması herhangi bir saç şekillendirme ürününün etkisini de azaltır. Saçlarınızdaki nemi aldıktan sonra saç tipinize uygun ürünü saçlarınıza eşit bir şekilde dağıtın ve saçlarınızı tarayın.

Başınızı aşağıya doğru tutarak saçlarınızı saç kurutma makinesiyle kabartarak kurutun. Saçınızı ne tarafa taramak istiyorsanız parmaklarınız ile o tarafa ayırın. Saçı farklı yönlere taramak saçın çok sabit görünmesine engel olur.

Saçlarınızı yuvarlak bir fırça yardımıyla ve bölümlere ayırarak hızlıca kurutun. Kurutma işlemi sırasında makine yere doğru bakıyor olmalı. Saçlarınızın tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra şekil vermek için devam edin. Seramik bazlı bir fırça, bigudi kullanabilirsiniz.

Saçlarınıza şekil verme işlemi bittikten sonra saç kurutma makinesini soğuk hava verme moduna getirin ve saçlarınıza tutun. Bu şekli sabitlemede kullanılan bir tekniktir.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar