Evde doğal diş beyazlatma yöntemleri

Dış görünüşünüzün en önemli parçalarından bir tanesi hiç kuşkusuz dişlerinizdir. Sigara kullanıyorsanız, dişlerinizi fırçalamıyorsanız ya da çok kahve tüketiyorsanız dişlerinizde sarılık meydana gelecektir. Bu durum da rahatsız olmanıza sebep olacaktır. Evinizde uygulayacağınız bazı yöntemlerle dişlerinizin beyazlamasını sağlayabilirsiniz. Şimdi bu yöntemlere göz atmaya ne dersiniz? 😉

Sofra tuzu: Tuzlu su karışımı ağzınızdaki bakterilerin ölmesini sağlar ve diş etinizdeki iltihapların azalmasına yardımcı olur.

Karbonat: Karbonat dişlerinizi beyazlattığı gibi diş taşlarını ve ağızdaki plak tabakasının da temizlenmesini sağlar. Karbonatı gün aşırı kullanabilirsiniz. Çok fazla kullanımı dişlerinizin zarar görmesine neden olabilir.

Gliserin: 1 tatlı kaşığı karbonat ile bir tutam tuzu karıştırın ve içerisine birkaç damla sirke ilave edin. Diş fırçanızın üzerine sürün ve dişlerinizi fırçalayın.

Karbonat ve çilek: Karbonat ile çileğin karışımından elde edeceğiniz madde ile dişlerinizi birkaç kez fırçaladığınızda dişlerinizdeki farkı hemen göreceksiniz. Çilekte plak oluşumuna engel olan malik asit bulunur. Bu karışımın çok kullanılması diş minesine zarar verebilir. Bu nedenle ayda en fazla bir defa uygulamalısınız.

Karbonat ve zeytinyağını karıştırıp dişlerinizi fırçalarsanız değişimi kısa sürede farkedersiniz.

Tuzlu suya zeytin ilave edip bir süre bekletin ve sonra bu suyla gargara yapın. Bu sayede diş etleriniz güçlenecek ve diş eti kanaması sorununuz varsa ortadan kalkacaktır.

Bunların kalıcı çözümler olmadığını unutmayın ve dişlerinizi düzenli bir şekilde fırçalamaya özen gösterin.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce 1 yorum gönderilmiş. Siz de yorumunuzu gönderin!
  • mantıklı geliyor kulağa da bakalım dişe sağlıklı gelecekmi

    • 0
    • 0

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar