Facebook Gizlilik Ayarları Değişiyor

Facebook gizlilik ayarlarını esnetiyor! Dünyadaki en popüler sosyal ağ olan Facebook gizlilik ayarlarında yeni bir düzenleme yaptı. Önceden Facebook\’taki gizlilik ayarlarını düzenleyerek sizi aramalarda kimlerin bulabileceğini belirleyebiliyordunuz. Ancak yapılan açıklamaya göre Facebook, “Aramada Beni Kimler Bulabilir” özelliğini kaldırıyor. Birkaç hafta içerisinde Facebook bu düzenlemeyi uygulamaya başlayacak ve artık aramalarda herkes bulunabilecek.

Facebook\’un bu değişikliği paylaşımlarınızın veya fotoğraflarınızın herkes tarafından görülebileceği anlamına gelmiyor. Yalnızca Facebook içinde arama yapıldığı zaman isminiz arama sonuçlarında çıkacak. Tabi ki bu özelliği kullanmayanlar için herhangi bir değişiklik olmayacak. Bu değişiklik daha önce  gizlilik ayarlarını arama sonuçlarında isminin çıkmaması şeklinde ayarlayanlar için geçerli olacak.

Site içi aramalarda görülmemeyi tercih edenler Facebook tarafından özelliğin kaldırılmasıyla ilgili bilgi veren bir mesaj alacaklar. Ancak daha önce engellediğiniz kişiler hiçbir şekilde arama sonuçlarında isminize ulaşamayacaklar.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar