Facebook Gönderi Gizliliği!

Her geçen gün yeni özelliklerle kullanıcılarının karşısına çıkan Facebook, bir süre önce Grafik Arama özelliğini duyurmuştu. Bu özellik sayesinde kullanıcılar “insanlar”, “yerler”, “fotoğraflar”, “ilgi alanları” gibi başlıklar altında arama yapabilecekleri gibi durum güncellemeler, mesajlar ve yorumlar içerisinden de arama yapabilecekler. Facebook Graph Search kullanıcılara birçok yenilik getirdiği gibi bazı sorunları da beraberinde getiriyor. Facebook\’ta şimdiye kadar eklediğiniz bütün fotoğraflar, şimdiye kadar bulunduğunuz yerler, yazdığınız yazılar kısacası ne paylaştıysanız arama yapan herkes tarafından görülebilecek.

Bu yazıda sizlere eski gönderilerinizi nasıl gizleyebileceğinizi anlatacağım. Facebook\’taki yeni arama özelliği eski gönderilerinizi sadece arkadaşlarınıza açık bir alana yönlendirmenizi sağlıyor. Bunun için öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve Ayarlar\’dan Gizlilik Ayarları kısmını seçin. Gönderilerinizi sınırlamk için aşağıdaki resimde işaretli olan kısma tıklayın. (Geçmiş Gönderiler Sınırla)

Geçmiş Gönderiler sınırla seçeneğine tıkladıktan sonra açılan sayfada Eski Gönderileri Sınırla seçeneğine tıklayın. Böylece eski gönderilerinizi sadece arkadaşlarınızın görebileceği şekilde ayarlamış olacaksınız.

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar