Facebook’da hashtag devri başlıyor

Bir blog yazısı aracılığıyla Facebook da hashtag kullanılmaya başlanacağı duyuruldu..Facebook’taki hashtag’lerin üç farklı kullanım detayı olacak. Ayrıntılar ise şöyle…

Facebook üzerinde hashtag’ler aynı Twitter, Instagram ve Tumblr’da olduğu gibi kullanılacak ve aynı konu ile ilgili değişik paylaşımları basit bir şekilde keşfetmemizi sağlayacak.Açıklamalara göre Facebook üzerinde hashtag’lerin üç temel kullanım şekli bulunuyor. Kullanıcılar Facebook üzerindeki durum güncellemelerine ve paylaşımlarına hashtag ekleyebilecekleri gibi, farklı servislerden taşınan hashtag’ler de tıklanabilir olacak. Ayrıca hashtag’ler Facebook aramasına da dahil edilebilecek.
Hashtag’ler hakkında mahremiyet konusuna gelince, Facebook hashtag yapısının site üzerindeki mevcut mahremiyet ayarlarını değiştirmediğini, içerisinde hashtag kullanılmış olsun veya olmasın tüm kullanıcıların bundan sonra da sadece kendileri ile paylaşılmış olan içerikleri görüntüleyebilecekler.Bunun dışında kalan içeriklere erişemeyeceklerini açıkladı.
Bu açıklama ile beraber hashtag’lerin Facebook’ta kullanılmaya başlanacağı kesinleşti. Ancak bir anda bütün kullanıcılar için kullanılabilir olmayacak. Hashtag kullanımı kademeli olarak devreye girecek ve tüm kullanıcıların bu özelliğe sahip olması zaman alabilir.Facebook ayrıca hashtag kullanımını ilerleyen günlerde farklı özellikler ile zenginleştireceğini söyledi ancak bu konuda detay verilmedi.

Benzer Konular

Yorumlar & Görüşler

Daha önce yorum gönderilmemiş. İlk yorumlayan siz olun!

Yorumunu Gönder

Son Yazılanlar