10 Kasım İle İlgili Kompozisyon

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Lavinia tarafından 3 Kasım 2013 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Mustafa Kemal Atatürk vatan ve millet sevdalısı olan bir liderdi. Dünyada onun kadar vatan ve milletine düşkün bir lider daha görülmemiştir. Atamız bütün varlığını Türk milletine bağışlamıştır. Dünya milletlerinin hayran olduğu bir lider olan Mustafa Kemal Atatürk'ün kurmuş olduğu Türkiye Cumhuriyeti'nde özgürce yaşıyoruz.
  10 Kasım 1938 tarihinden beri her 10 Kasımda Atamızı kaybetmenin vermiş olduğu hüznü yaşıyoruz. 10 Kasım günü aynı zamanda Atatürk'ü daha iyi anlamanın gereğinin daha iyi ortaya konulması gereken bir gün olarak da görülmelidir.
  Her 10 Kasım Atamızın bize vasiyetlerine uyup uymadığımızı değerlendirdiğimiz bir gün olmalıdır.
  Atatürk'ü anlamak onun benimsediği düşünceleri uygulamakla olur. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin kuruluşu yeni bir devre geçişin imzasıdır. Ülkenin her karışı yabancılar tarafından kuşatılmış iken özgürlüğüne düşkün Türk milletine liderlik yapan Atatürk, milletimizin tutsak yaşayamayacağını bilerek öncülük yapıp ülkemizi mucize bir şekilde bağımsızlığına kavuşturmuştur.
  Biz Türk gençliğine yakışan; Vatanımızın huzur ve refahı için her zamankinden daha çok çalışmak olacaktır. Atatürk'ü her 10 Kasım’da daha iyi anlamak ve anlatmak hepimizin görevi olsun ki! Bizden sonraki nesillerimiz onu daha iyi anlasın.