12 Eylül Askeri Darbesi Nedir

Konusu 'Cumhuriyet Tarihi' forumundadır ve Yavuz tarafından 10 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  12 Eylül Askeri Müdehalesi Nedir

  12 Eylül Askeri Cuntası Nedir

  12 Eylül 1980 Askeri İhtilali olarak akıllarda kalan müdahale bu günlerde Cuntacıların yargılanmaları ile gündemdedir. Halkın bir türlü barışamadığı statüko, zaman içinde çeşitli hileler ile güven tazelemiştir. Bu gün yargı süreci devam eden Ergenekon Terör örgütünün kamuoyuna yansıyan faaliyetleri bunun göstergesidir. Sağcısınında solcusununda, teröristinin faşistininde arkasında seneryo yazan aynı şahıslar. Birşeyden haberi olmayan vatandaş ise önüne düşman olarak kim servis ediliyorsa basıyor laneti küfürü. Tabi her kesime uygun düşman referans ediliyor. Ülke içerisinde kaos oluşturmak, asıl gündemi kapatıp vatan kurtarıyoruz sloganları ile meşrutiyetlerini devam ettirmek asıl mesele.

  12 Eylül 1980 öncesi yapılan bütün öğrenci ve terör hareketlerinin arkasında, o gün MİT teşkilatının %90'nını elinde bulunduran Askerin olduğu bu gün açıkca ortaya çıkmıştır. Halk sağcı ve solcu olmak üzere ikiye ayrılmış ve nihayetinde müdahale kaçınılmaz olmuştur. Bir şeyden haberi olmayan gariban vatandaş ise kurtar bizi asker baba deyip sesini kesmiştir. Askerin tepesindeki vatandaşta çıkıp "Adaletli olsun diye bir sağdan bir soldan astık" açıklamasını yaparak mutlak demokrasinin tecellisini bilirmişitir. Sağcı yada solcu fark etmez, bu vatanın selameti için yollara düşmüş nice babayiğitler aşağılık hileler ile idam edilmişlerdir.

  Zaman süreci içinde bu fitne hiç son bulmamış gizli gizli toplumun yarasını deşmeye devam etmiştir. Bu gün Türk, kürt çatışmasının ana etmenlerinde birini bu faaliyet doğrultusunda hareket eden fitne odakları oluşturmaktadır. Tek temennimiz fitne odaklarının bertaraf olup, daha önce olduğu gibi halkların kardeşçe bir arada yaşamsıdır. Halkımızın fitnenin kaynağına yönelip, bataklığı kurutmaya çalışması uzun soluklu bir çözüm olacaktır.
  yavuzyıldırım webokur.com​
   
  Son düzenleme: 10 Eylül 2012