2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve webkolik tarafından 22 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Öğrenciler heyecanla ek tercih kılavuzu ve boş kontenjanları bekliyordu. ÖSYM yerleştirme kılavuzunu açıkladı. Buna göre Tercihler 25-30 Eylül günleri arasında yapılacak. 2013 ÖSYS Ek yerleştirme kılavuzunu aşağıdaki bağlantıda bulabilirsiniz.ÖSYM, 2013 Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu açıklandı.


  2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzunun açıklanmasıyla birlikte ÖSYM'den yapılan buyuruda bazı uyarı ve ifadeler de yer aldı:

  "22-24 Eylül 2013 tarihleri arasında ÖSYM'nin osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz adaylara ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Bu nedenle adayların, tercihlerini yapmadan önce tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM"den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.
  2013-ÖSYS adaylarına ve kamuoyuna duyurulur.

  ÖSYM açıklanan kılavuzun ön bilgi vermek amacıyla yayınlandığını, bu nedenle de adayların tercihlerini yapmadan önce, tercih süresi içerisinde ÖSYM'nin internet adresinden yeniden yayımlanacak kılavuzu incelemeleri istendi.

  Ek kontenjanlar için başvurular: 25 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

  Tercih bildirim işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercihlerinizde değişiklik yapabilirsiniz. Tercih işleminizi tamamladıktan sonra "Tercih Süresi" içerisinde https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden tercih bilgilerinizi mutlaka kontrol ediniz ve yazıcıdan tercih listenizin bir dökümünü edinerek saklayınız..
   
  Son düzenleme: 23 Eylül 2013