29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Google Doodle

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 29 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  29 Ekim 2012 Cumhuriyet Bayramı Google Doodle

  Bazı özel günlerde önemli kişileri ve ülkeler için özel logolar (Doodle) hazırlayan Google, 29 Ekim'de Türkiye'yi de unutmadı.Google Cumhuriyet Bayramı'nı Kutladı.
  Bugün kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı'nı özel bir logo ile karşılayan Google, anasayfasındaki logosunu bayrağımızdan oluşturdu.
  Dünyada özel günleri unutmayan Google, 29 Ekim'de de geleneği bozmadı ve Cumhuriyet Bayramı için özel bir çalışma yapan Google, logosunu Türk bayrakları ile donattı.Logonun üzerine tıklandığında ise 'Cumhuriyet Bayramı' aramasının sonuçları çıkıyor.
  [​IMG]

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

  Büyük Millet Meclisi'nin 29 Ekim 1923'te Cumhuriyet yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü Türkiye'de ve Kuzey Kıbrıs'ta kutlanan milli bir bayramdır.
  Cumhuriyet Bayramının kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir.
  Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyet'in Onuncu Yıl Kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku'nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir
  29 Ekimlerde stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.

  Cumhuriyetimizin 89. yılı kutlu olsun

  [​IMG]