Abdüllatif Şener Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve webkolik tarafından 27 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Abdüllatif Şener Kimdir

  Doç.Dr Abdüllatif Şener Hayatı Biyografisi Hakkında bilgi

  Eski maliye bakanı ve Türkiye Partisinin kurucusu Abdüllatif Şener 1954 yılında Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde dünyay geldi.Abdüllatif Şener alevi siyasetçi kimliğinin yanı sıra , akademisyen, eski TBMM milletvekili,59. Hükümet ve 58. Hükümet Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, öncesinde 54. Hükümet Maliye Bakanı, TBMM 19. Dönem ve 20. Dönem Refah Partisi, 21. Dönem Fazilet Partisi, 22. Dönem AKP Sivas milletvekilidir.

  Abdüllatif Şener Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden mezun oldu. Gazi Üniversitesinde doktora yapan Şener, Gazi Üniversitesi Bolu İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde dekan yardımcısı oldu.
  Ayrıca Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Maliye Bölümünde öğretim üyeliği yaptı.Bir dönem Maliye Bakanlığı'nda Gelirler Kontrolörü olarak çalışan AKP kurucu üyesi Abdüllatif Şener Fransızca biliyor.
  [​IMG]

  Abdüllatif Şener 12 Haziran 2011 seçimleri için partisinin genel başkanlığından istifa ederek Sivas'tan Bağımsız milletvekili adayı olmuştur. 17.000 oy almasına karşın milletvekili seçilememiştir.
  Abdüllatif Şener Evli ve 4 çocuk babasıdır.
  Kaynak: vikipedi​