Açelya Bakımı Nasıl Yapılır?

Konusu 'Hobi ve İlgi alanları' forumundadır ve Elif tarafından 5 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Açelya Bakımı Hakkında Bilgi

  [​IMG]

  Açelya çok güzel renkleri bulunan ve çiçekleri uzun ömürlü bir bitkidir. Ayrıca yetiştirilmesi de kolay bir çiçektir. Açelya çiçeğini doğrudan güneş ışığına maruz bırakmak gerekmez. Çok az bir gün ışığı bu çiçek için idealdir.


  Açelya orta derecede bir sıcaklık ortamında bırakılacak bir çiçektir. Yani ne soğuk ne de çok sıcak ortamda bırakmamalısınız. Oda sıcaklığı çiçek için en uygun ortamdır. Hava akımının olduğu yerlerde muhafaza etmemelisiniz. Çünkü hava akımı olan şartlarda bu bitki olumsuz etkilenmektedir.

  Kışları açelya çiçeğini soğuktan korumalısınız ve en az 15 derece sıcaklığa kadar koymalısınız. 15 derecenin altındaki sıcaklıkta etkilenecektir ve dolayısıyla zarar görecektir. Kış aylarında da susuz bırakmamalısınız

  Açelya çiçeği sulaması önemli bir konudur. Sularken dikkat etmemiz gerekenler önemlidir. Sularken akıtılan su çiçeğin her bölümüne ulaşmalıdır ve tabanda su kalmamasına özen göstermelisiniz. Bitkiye her defasında aynı miktar su ile sulamalı ve istikrarı bozmamalısınız.