Ağız Kokusu Nasıl Giderilir?

Konusu 'Sağlık Rehberi' forumundadır ve webkolik tarafından 9 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Ağzımın kokusu nasıl giderilir Ağız kokusunu gidermenin yolları nelerdir


  Ağız kokusu, birçok insan için oldukça rahatsız edici bir durumdur. ağız kokusu nedeni bilmediği ağız ve nefes kokularını engellemeniz mümkün.Kötü ağız kokularını engellemede, önüne geçmenin yollarından sadece birkaçını sizlerle paylaşmak istiyoruz.İşte ağız ve nefes kokularını önlemenin yolları:

  Ağız kokusundan kurtulmak için Gün içerisinde mutlaka bol su içmelisiniz yani günde en az 2 litre kadar su içmaniz gerekmektedir.Su veya soda içen birisinde tükürük bezleri harekete geçer ve koku yapan tüm maddeler kendiliğinden yok olur.

  Yine ağız kokusu için etkili bir besin yoğurt Günde bir veya iki kere yiyeceğiniz yarım kap yoğurt ağız içerisindeki ağız kokusuna neden olan hidrojen sulfüt kokusunu yok etmeye yardımcı olur.Diş fırçalama işleminden sonra dil temizliğini mutlaka yapın. Ayrıca diş ipiyle diş aralarını mutlaka temizlemeniz gerekmektedir.Gün boyunca çok fazla çay ve kahve kullanmamaya özen gösterin aşırı içilen çay ve kahve ağızdaki bakterilerin artmasına ve koku oluşumuna neden olmaktadır unutmayın.

  Ayrıca baharat ve baharatlı yiyecekler ağız kokusuna neden olduğunu biliyormuydunuz.Herşeyin düşmanı olan sigara ağız kuruluğuna, bunun sonucunda da ağız kokusuna neden oluyor.Mutlaka her öğünden sonra dişlerinizi 3 dakika fırçalayınız ve günde bir kez diş ipi kullanmanız gerekiyor.