Allah'a iman etmenin faydaları kısaca

Konusu 'Dini Bilgiler' forumundadır ve Ceren tarafından 15 Ekim 2015 başlatılmıştır.

 1. Ceren

  Ceren Süper moderatör

  Katılım:
  4 Kasım 2014
  Mesajlar:
  2.233
  Allah'a iman etmenin faydaları nelerdir

  Kalbine ALLAH inancını ve ALLAH sevgisini yerleştiren bir kimseden daha mutlu kim olabilir ki ?Çünkü o kişinin kalbi, Allah sevgisiyle nurlanmış, vicdanı ise o sevgi ile parlamış.Aklı, zekası, hafızası, irade ve mantığı, o sevgi ile gelişmiş ve olgunlaşmıştır.Allah’ a inanan ve O’na bağlanan insanın, manevi ufku, cihanlar kadar geniş, huzuru ve neşesi ise cennet bahçeleri kadar daima taze ve ölümsüzdür. Onun gözlerinde iman nuru parlar.
  Sözlerinde hakikat, sevgi ve neşe çağıldar.İş ve hareketlerinde ahenk, sağlamlık ve isabet göze çarpar. O, insanları din de kardeşi, yaratılışta bir eşi bilir. Onlara merhamet ve saygıyla bakar.
  Şefkatlidir, insanların derdine karşılık beklemeden koşar. Boynu büküklerin gönlünü alır, yetimleri bağrına basar.Allah’ın kendisine bahşettiği nimetlerden ,O’nun iradesine uygun şekilde faydalanır ve tadar.Ölümden hiç korkmaz , vakti gelince İlahi huzura seve seve koşar.
  Böyle bir kalpte, imansızlığın verdiği korkunç ızdırap , ikiliğin getirdiği çetin azab, ne gezer.Paslı bir vicdan, puslu bir akıl, böyle bir kimsede barınır mı hiç…
  Allah sevgisiyle dolu gönül bir nurdur!Ki o, Allah vergisidir, Allah için parlar!