Apple akıllı ayakkabı üretecek

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  şimdi de akıllı ayakkabı üretecek..

  Apple 'akıllı ayakkabı' üretecek
  ABD Patent ve Marka Ofisine başvuruda bulunan Apple ayakkabıların insan sağlığı açısından faydalı olduğunu belirtti. Apple’ın ayakkabıya yerleştirmeyi düşündüğü sensörün uzun bir tabaka biçiminde olacağı veya topuk kısmına eklenecek.Bu sensör, ayakkabının ne kadar kullanıldığını ölçerek, değiştirilmesi gerektiği zaman kullanıcıya alarm verecek.

  Akıllı Telefondan Sonra Akıllı Ayakkabı

  Apple şimdi de akıllı ayakkabı üretecek..ABD'lı dev elektronik markası Apple, patent rekabetinde bir adım daha attı. Apple, sensörlerle donatılan ‘akıllı ayakkabı’ patenti için başvuruda bulundu.

  Akılı ayakkabının en önemli özelliği, hareketleri ölçerek, ne vakit yeni bir ayakkabıya ihtiyaç olduğu konusunda uyarıda bulunacak. Apple, mobil cihazlardan farklı bir ürün için patent başvurusu yaptı. Elektronik devi Apple sensör monte edilmiş ayakkabı üretimi için hazırlıklara başladı.

  Mashable sitesinde yer alan haberde; Apple’ın patenti için başvuruda bulunduğu ayakkabılarda dışarıdan belli olmayan hareket algılayıcı sensörler bulunacak. Giyildiğinde kullanıcıyı rahatsız etmeyen bu akıllı ayakkabıların sayesinde ne kadar hareket edildiği bilinecek ve ayakkabıların ne kadar ömrü kaldığı konusunda bilgi verecek.

  Apple, ABD Patent ve Marka Ofisi’ne başvuruda bulunduğu ayakkabıların insan sağlığı için ne kadar önemli olduğunu belirtiyor.  [​IMG]