Arı Gibi Çalışmak Deyimi İle İlgili Kompozisyon

Konusu 'Türkçe edebiyat' forumundadır ve Lavinia tarafından 26 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Arı Gibi Çalışmak İle İlgili Kompozisyon

  Çalışmak, insanı hayatta üç şeyden kurtarır. Can sıkıntısı, kötü alışkanlıklar ve yoksulluk. İçinde çalışma olmayan bir hayat ise boşa geçirilmiştir.

  Çalışkan olmak, başarıya ulaşmadaki en büyük anahtardır. Her insan hayatta başarılar elde etmek ister. Bunun için de çalışıp, çabalaması gerektiğini bilir. Çünkü emek olmadan yemek de olmaz. İçinde emek olan her şey ise çok değerlidir.

  Çalışkan olmak sürekli kitap okumak demek değildir. Kendimizi geliştirmek için elbette kitap okumalıyız tabi ama çalışkanlık sadece kitap tozu yutmak değildir. Çalışmak aynı zamanda bir şeyler üretebilmektir. Kendimizi minimumda mutlu hissetmemizin sırrı da buradadır. İnsan bir şeyler ortaya koyduğunda, kendini mutlu hisseder. İşe yaradığını bilemenin huzurunu yaşar.

  Hayatta birçok engelle ve sorunlarla karşılaşabiliriz. Tek çıkış yolu çok çalışmaktır. Çalışmak ve azim her daim başarıyı getirir. Bizler iyi bir hayat istiyorsak, mutlaka çok çalışmalıyız. Unutmayalım ki “İnsan ancak çalıştığını kazanır.” (Hz. Mevlana)