Aşk İksiri Damiana

Konusu 'Biyoloji' forumundadır ve Elif tarafından 14 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Teksas, Meksika, Afrika ve Güney Amerika'ya özgü damiana, soluk yeşil renkli bodur bir ağaç olup; kama biçiminde yapraklara ve kokulu sarı çiçeklere sahiptir. Damiana, Adını aşk tanrıçası Afrodit için kullanılan Yunanaca aphrodisiakos kelimesinden alır. Hem kadınlar hem de erkekler için kuvetlendiricidir.
  [​IMG]

  Damiana direkt olarak aslında üreme organlarını etkiler. Erkeklerde de testesteronu uyararak kısırlık, iktidarsızlık ve prostat sorunları ile bire bir savaşır. Kadınlarda, kısırlık ile savaşır, kırmızı kan oluşturur, hormonları da dengeler, adet dönemlerini düzenler ve menopozda hormonal geçişleri fazlası ile kolaylaştırır. Bitkisel afrodizyaklar daha derin seviyelerde çalışarak vücudunuza ahenk katar ve bu da yaşama sanki aşıkmışsınız gibi hissetmenize imkan sağlar.

  Damiana, sinirleri gevşeten, baş ağrılarını hafifleten, yorgunlukla savaşan, hatta kasları bile güçlendiren beyni ve sinir sistemini yatıştırır ve kuvvetlendirir. Ayrıca, enerji yenilemesi açısından böbrekler için de oldukça iyi bir bitki olarak tanımlanmaktadır.

  Damiananın inkontinansa yani idrar kaçırmaya da iyi geldiği bilinir. Akşam bir bardak çay sorunsuz bir uyku çekmenizi de sağlar.