Autumnblaze Kimdir Hayatı

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Lavinia tarafından 8 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Autumnblaze Hakkında Bilgi

  Autumnblaze 1996 yılında Markus, Eldron ve Arisjel tarafından kuruldu. Alman Prophecy Productions ile ilk resmi anlaşmalarını yapıp Ep'leri Every Silent Moment I Weep'i 1998'de kaydedip piyasaya sürdüler. Bu Ep'den bir yıl kadar sonra grup çıkış albümleri DämmerElbenTragödie'yi kaydetti.

  Mayıs 2000'de Autumnblaze tekrar stüdyoya girerek ikinci albümleri olacak olan Bleak'i kaydetti. DämmerElbenTragödie albümünün epik ve melankolik olduğunu ele alırsak, bu albüm tamamen farklı bir hava içeriyor. Dar, klestrofobik, soğuk ve ürpertici bir hava...

  autumnblaze_kimdir.jpg

  Grup 3. Albümleri olan Mute Boy Sad Girl'ü Eylül/Ekim 2001'de kaydetti ve albüm Mart 2002'de piyasada yerini aldı. Alman müzik magazini Orkus tarafından ayın albümü seçildi ve çok iyi eleştiriler aldı bu albüm. Grup bu albümde yine değişik bir tarz kullandı. Bu sefer elektronik öğelerin fazlalığı ve daha ferahlatıcı (bi önceki albümün karamsar bir albüm olduğunu düşünürsek) bir albüm oldu.

  Ekim 2002'de Autumnblaze, şirketdaşları The 3rd And The Mortal ve Ewigheim ile turneye çıktı. Bu turneden önce Lighthouses isimli, 4 şarkı içeren bir mini cd sundular.

  Ekim 2003'te grup Antimatter ile (Anathema'nın eski söz yazarı Duncan'ın grubu) küçük barları kapsayan unplugged bir turne düzenlediler.
  Bunun ardından 2004 başlarında unplugged bir albüm olan The Mute Sessions'ı kaydettiler. Bu albüm Bleak ve Mute Boy Sad Girl albümünden şarkıları içeriyordu. (unplugged olmayan şarkılar da var)