Bankalardan Gelen E-Postalara Dikkat!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 28 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Bu e-postaları açmadan silin!

  Bu mailleri açanların başı dertte!..Fatura ile bilet rezervasyonu bildirimi görünümünde gelen e-postalara dikkat. Bankalardan, GSM operatörlerinden veya havayolu firmalarından gelen bu e-postalar erken saatlerde geliyor ve bu dosyalarda (.pdf.exe uzantılı) mail eklentilerini açanların bütün hesap bilgileri çalınıyor. Son günlerde artan bu tür virüs dağıtımına dikkat edin.E postanıza gelen dosya yüklü e-postaları açmadan önce düşünün.
  Sizde bu tüp virüslü bu tür e-postalar alıyorsanız aşağıdaki uyarıları dikkate alın..

  Banka müşterilerini hedef alan ve içeriğinde zararlı dosyalar bulunan bu e-postalara genelde sabah erken saatlerde geliyor. Çünkü e-postalar en çok sabah erken saatlerde kontrol edilip okunur. Bankadan gelmiş gibi görünen "Banka parolanız" başlıklı e-postada 'İnternet şube giriş parolanız gibi başlık ve içerikler olan dosyaları açmayın. Çünkü kullanıcı yetkilendirme ve parola bilgilerini çalmak amaçlıdır.

  Sahte Telefon Faturalarına Dikkat!
  E-postanızı açtığınızda kabarık bir telefon faturası ile karşılaşırsanız şaşırmayın. Şaşkınlıkla ekteki faturayı tıklarsanız sonucu kötü olur. E-postada 'fatura bilgileriniz ekte dikkatinize sunulmuştur. Toplam fatura tutarı bu kadardır gibi içerikli e- postada ayrıca borcu ödemek için alttaki iki linkten birine tıklayınız, biçiminde Fatura bilgileriniz ekte sunulmuştur, yazar. Sakın kabarık faturaya kızıp ve kızgınlıkla eke tıklamayın. Gelen e-postanın virüslü olduğu belirlenmiştir. Bu durumda Gsm operatörünü arayın.

  MMS Virüsü
  Gsm operatöründen geldiği izlenimi verilen e-postada, 1 adet mms mesajınız var. Ekli dosyadan gönderilen mms'e ait fotoğrafı ücretsiz görebilirsiniz, yazar.. Bu e-posta da sahte ve virüstür.

  Havayolu firmasından gelen e-postalar, Bilet rezervasyonu yapılmış gibi online check-in bilgilerinin bulunduğu bir dosyayı gönderiliyor. E-posta içeriğinde yine bir dosya mevcut. Firma yetkililerini arayın.Çünkü bu e-postanın da sahte olduğu belirtiliyor.


  [​IMG]
   
 2. Cevap: Bankalardan Gelen E-Postalara Dikkat!

  Teşekkürler dikkat ederiz.