Banu Güven kimdir resimleri

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Elif tarafından 3 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Banu Güven Kimdir Hayatı

  Sunucu Banu Güven hakkında bilgi, Banu Güven resimleri

  Banu Güven 1969 yılı İstanbul doğumlu gazeteci ve spikerlik yapmaktadır.Banu Güven Mimar Aykut Dokur ile evlidir.Banu Güven 1987 yılında İstanbul Erkek Lisesinden, 1991 yılında ise İstanbul Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünden mezun oldu. Banu Güven Gazetecilikle üniversite yıllarında ilgilenmeye başladı. Çağdaş Yayıncılıkın çıkardığı Almanca - Türkçe bir dergide çalıştıktan sonra İsviçreli bir gazeteciyle çalışmaya başladı. Banu Güven bir İsviçre gazetesinin Türkiye bürosu sorumluluğunu yürüttü.


  [​IMG]

  Banu Güven eğitimini Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde yüksek lisans olarak tamamladı. Üç ay stajını Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği'nde yaptı. Araştırma görevlisi olarak kısa bir dönem çalıştı.Banu Güven Milliyet gazetesinde dış haberler servisinde tam kadrolu olarak gazeteciliğe başladı.

  Banu Güven Milliyetten sonra geçtiği NTV'de 1997 yılından 2011 yılına kadar 14 yıl çalışmıştır. Banu Güven NTV'nin gece haber kuşağında yer alan 24 Saat'i önce Mirgün Cabas'la, daha sonra tek başına hazırladı ve sundu. 2007 yılından bu yana Radikal gazetesinin cumartesi ekinde köşe yazıları yayımlanana Banu Güven 2008 yılında Galatasaray Üniversitesinde ders vermeye başlamıştır.

  Banu Güven 2 Haziran 2011 yılında Vedat Türkali ile yaptığı röportaj ve Leyla Zana ile yapacağı röportajın engellenmesi sonrası 14 yıldır çalıştığı NTV'deki işinden ayrılmak zorunda kaldı

  Banu Güven fotoğrafları

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]