Biberiye yağı selülit için nasıl kullanılır

Konusu 'Kadının Not Defteri' forumundadır ve Nehir tarafından 31 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  selülit için biberiye yağı

  Uzmanlar Selülit giderici masaj yağı öneriyor. Bu yağ karışımı ile selülitli bölgeler 7 gün masaj yapıldığında selülitleri giderildiği açıkladı.

  Selülit için masaj yağı:
  Biberiye yağı
  Kekik yağı
  badem yağı
  buğday yağı

  Uygulama: Eşit miktarda Biberiye ve kekik yağını ve bu yağların yakıcı etkisini hafifletmek için az miktarda buğday ve badem yağını karıştırdıktan sonra Akşam yatmadan önce selülitli bölgelere aşağıdan yukarı doğru masaj yapın ve streç filmle sarın. Sabah kalktığınızda açın.
  Bu uygulamayı en az 7 gün yapın.

  Bayanların en büyük sorunlarından biri olan selülit için pratik tedavi yöntemleri ve şifalı yağlarla yapılacak karışım öneriliyor. Selülitli bölgede kan dolaşımı yetersiz olduğu için, öncelikle orada kan dolaşımını arttırmak gerekiyor.1 adet kabak lifi ve ipek keseyi alıp duş yaparken aşağıdan yukarıya doğru kese yapılarak kan dolaşımı arttırılacak. Daha sonra

  Selülitten kurtulmak için bitkisel karışım
  *1çorba kaşığı lahana tohumu yağı
  *1çorba kaşığı biberiye yağı
  *1 çorba kaşığı bal
  *1 çorba kaşığı kil
  *Süt

  Bu bitkisel yağlarla oluşan karışım selülitli bölgeye sürülecek.

  Bu karışımın hazırlanışı: Bal, kil ve yağları ilave ettikten sonra, sürülecek kıvama gelene kadar süt ilave ediniz. Bu karışımı duşta yaptığınız keseden sonra selülitli bölgeye aşağıdan yukarıya masaj yaparak uygulayınız.Streç film ile sarıp 15-20 dakika bekleyiniz.

  Selülitten kurtulmak için bitkisel yağlar
  *1çorba kaşığı susam yağı
  *1çorba kaşığı buğday yağı
  *1 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı
  *1çorba kaşığı limon yağı
  *1çorba kaşığı biberiye yağı
  *1çorba kaşığı portakal yağı

  Masaj nasıl yapılacak:
  Tüm yağları karıştırdıktan sonra aşağıdan yukarıya doğru tenimizi tıpkı cimcikler gibi masaj yapınız. Daha sonra eskiden uygulanan bardak çekme olayını bu sefer selülitli bölgelere uyguluyorsunuz. Bu şekil farklı farklı olabilir. Örneğin; pamukla sarılmış bir şiş yada çubuğu kolonya döktükten sonra yakarak, çay bardağı içerisine gezdirdikten sonra selülitli bölgeye uygulamak gibi… Bu bardağıda bacaktaki selülitli bölgede gezdirmek gerekiyor. Ayrıca düzenli egzersizde şart.”