Bilgisayarınızı Yavaşlatan Programları bulma

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Elif tarafından 29 Nisan 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Bilgisayarı Yavaşlatan Programları Tespit etme

  Hangi programlar bilgisayarı yavaşlatır. İşte Process Lasso adlı bir programla sistemi yavaşlatan programları taratma nasıl yapılacağı konusunda yardımcı olacağız. Bilgisayarınızı çalıştırdığınızda program, oyun ya da internette dolaşmaya başladığınızda sisteminizde iyice yavaşlama başlar. Çünkü çalışan bazı uygulamalar sistem kaynaklarınızı tüketmeye başlamıştır. Ama az önce bahsettiğimiz bu program ile sistem kaynaklarınızı tüketen yazılımları bulma ve kontrol etme imkanına sahip olacaksınız. Bilgisayarınızı yavaşlatan bazı nedenler bulunmaktadır. Bunlar arasında yeterli donanım gücünüzün olmaması, sisteminize virüs bulaşması veya programlarınızın aşırı kaynak tüketmesi sayılabilir.

  Process Lasso Programının Özellikleri Neler bakalım?

  [​IMG]

  Bu program sayesinde bilgisayarınızda aktif çalışan programların sistem hızını nasıl etkilediğini göreceksiniz. Bilgisayarınızı yavaşlatan programları Process Lasso adındaki yazılım ile takip edebilir ve bu problemden kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

  Process Lasso ile bilgisayarınızda çalışan bütün yazılımları da görebilir ve yönetebilirsiniz. Bütün sistem kaynaklarınızı kendiniz için kullanabilirsiniz. Çünkü Process Lasso adlı yazılım size bu olanağı vermektedir. Sisteminizde çalışan yazılımların sistem kaynağınızı ne kadar harcadığını ve bilgisayarınızın yavaşlamasına neden olduğunu görebilirsiniz.

  Kaynaklarınızı tüketen programları bulduktan sonra bu programları kapatarak sisteminizi hızlandırabilir veya öncelik sırası belirleyebilirsiniz. Bu öncelik belirlemekle yaptığınız işe göre programları çalıştıracak ve sistem kaynaklarını önceliğinize göre kullanacaktır. Böylelikle programlarınız çok daha hızlı çalışacak.

  Yazılım ücretlidir ancak ücretsiz olan versiyonu da işinizi rahatca görecektir. Program ayrıca Windows 2000, Windows XP, Vista, 7, 8 ile 2012 sürümlerini desteklemektedir.

  İşte Process Lasso İndirme Linki: http://www.bitsum.com