Bilgisayarların Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Konusu 'Web rehberi' forumundadır ve Yavuz tarafından 1 Ekim 2012 başlatılmıştır.

 1. Yavuz

  Yavuz

  Katılım:
  11 Nisan 2012
  Mesajlar:
  2.935
  Bilgisayarların Yararları Ve Zararları Nelerdir

  İnternet Ve Bilgisayarların Faydaları Ve Zararları Nelerdir

  Bilgisayarlar ilk yıllarında oda büyüklüğünde ve sadece devlet dairelerinin öze bölümleri için kullanılırdı. 1980 yıllarda ebatları küçültüldükçe özel sektörde de yerini almaya başladı. 1990 yıllarda evlere girmeye başlayan bilgisayar internet ile çok yaygın bir hal aldı.

  Kullanım olarak bazıları iş icabı bilgisayar ve internet ile meşgul olurken bir çok kullanıcıda eğlence amaçlı yönelmektedir. Bilgisayar bilgi saklama ve görsel kolaylığı sebebi ile iş, eğitim, sinema ve sanat dallarında çok büyük faydaları vardır. Fakat bilinçli kullanımda bile tesbit edemediğiniz virüsler ile bazen başınızı ağırta biliyor. Bunun yanında yaydığı radyasyon sebebi ile önce ekrandan gözlere ve kasadan vücuda zararlı etkiler bırakabiliyor.

  Eğlence amaçlı ise gereğinden fazla kullanım beyin hücrelerine zarar verdiği gibi anti sosyal bir kimliğe doğru sürüklüyor. Ayrıca filitrelenmemiş yayınlar cinsellik psikolojik açıdan bazen ruhsal çöküntülere ve ahlaki yıkımlara sebep olabiliyor.
  [​IMG]
  Bilgisayar ve internet diğer birçok günlük kullandığımız hayatımızı kolaylaştıran sebepler gibi çift taraflı bıçak gibidir. Doğru kullanıldığında iş yükümüzü azaltır. Yanlış kullanırsak kendimize ve çevremize zarar verebiliriz.
  webokur.com​