Bodrum'da Denize Girilecek Yerler

Konusu 'Bilgi bankası' forumundadır ve Nehir tarafından 30 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. Nehir

  Nehir

  Katılım:
  9 Ocak 2013
  Mesajlar:
  6.559
  Bodrum'da nerede denize girilir

  Akyarlar: Bodrum plajları arasında yer alan Akyarlar, Bodrum koylarından bir tanesi olması ile de bilinmektedir. Akyarlar’ın Bodrum’a olan uzaklığı 13 kilometredir. Akyarlar, Bodrum koyları arasında, pırıl pırıl masmavi denizi, ve tertemiz, ve nefis kumsalı ile bilinmektedir. Bodrum koyları arasında yer alan Akyarlar’ın antik isminin Arhialla olduğunu belirtmemiz gerekmektedir. Bodrum plajları arasında yer alan Akyarlar’ın sörf için çok uygun olduğunu belirtmemiz gerekmektedir.

  Bağla: Bodrum koyları, ve Bodrum plajları arasındaki en güzel, Bodrumda denize girilecek yerler arasında sayılmaktadır. Bodrum koyları arasında yer alan Bağla’nın Bodrum’a olan uzaklığı 14 kilometredir. Bodrum plajları arasında yer alan Bağla’da keyifli bir kamp dönemi geçirebilirsiniz.
  Aspat: Bodrumda denize girilecek yerler arasında yer alan Aspat’ın adı yöresel türkülerde de geçmektedir. Aspat’ın eski adının Aspartos olduğunu da belirtmemiz gerekmektedir. Aspat, Bağla’dan sonra yükselmekte olan deniz bölgesinde yer alan, günümüze klasik çağdan gelmiş pek çok uygarlığın kalıntılarına da ev sahipliği yapan Bodrum plajları arasında yer almaktadır.
  Ortakent: Bodrum plajları arasında yer alan Ortakent, Bodrum’a 14 kilometre mesafede bulunmaktadır. Ortakent’în ıık denizi, ve bununla birlikte mandalina bahçeleri ünlüdür. Bodrum plajları arasında yer alan Ortakent, aynı zamanda Bodrum köyleri arasında bulunup, Bodrum’un köy yaşamını en güzel şekilde gözler önüne sermektedir.
   
 2. Bahar

  Bahar

  Katılım:
  1 Ocak 2013
  Mesajlar:
  1.089
  Yaz mevsimi geliyor, deniz sezonu açılıyor :) Bodrum'da tatil yapacaklar için güzel bilgiler olmuş