Burak Kut Kimdir Hayatı Resimleri

Konusu 'Resim Bölümü' forumundadır ve webkolik tarafından 26 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

 1. webkolik

  webkolik Süper moderatör Yönetici

  Katılım:
  17 Şubat 2012
  Mesajlar:
  3.051
  Burak Kut Kimdir Şakıları

  Burak Kut Resimleri, Burak Kut Fotoğrafları


  Türk Pop müzik sanatçısı Burak Kut 27 Ağustos 1973 tarihinde İstanbul'da gözlerini dünyaya açtı. Bebeto lakabıyla anılan Burak Kut, Çapa Ortaokuluna gittiği yıllarda müzik kariyerine başladı. Sonra Şehremini Lisesinde müzik derslerinin olmaması nedeniyle oradan ayrılarak İstanbul Anadolu Güzel Sanatlar Lisesine devam etti.Burak Kut orda flüt ve piyano eğitimi gördü. Okul korosunun solistliğini yaptığı lise yıllarında katıldığı yarışmalarda 3 yıl üstüste birinci oldu.Mezun olduktan sonra Peker Müzikle anlaşarak ilk albümünü 1994 yılında "Benimle Oynama / Çılgınım" adıyla çıkardı. Sanatçı yaptığı müziği ve kişiliğiyle bir anda dikkatleri üzerine çekti ve iki yıl içinde 300'e yakın konser verdi.Bir çok başarıyı beraberinde getiren bu albümle birlikte, o yıllarda Türkiye'de verilen hemen hemen bütün müzik ödüllerinin sahibi oldu. Ayrıca Avrupa "MTV Local Hero" ödülünü de kazandı.

  [​IMG]
  Burak Kut Resmi

  1995 de çıkardığı ikinci albümü "Nereden Geldim, Nerelere Gideceğime Londra'da çok başarılı bir klip çekti. "Yaşandı Bitti" adlı şarkısına New York'da çekilen klip büyük ilgi gördü.Bu arada 100 kişilik senfoni orkestrası ve Sarah Brightman'la düet yaptı.

  Burak Kut ayrıca "Notre Dame'ın Kamburu" isimli filmin hem müziğini seslendirdi,bu seslendirmesinden dolayı yurtdışında başarısından sıkça söz ettirdi. Aynı projeyi Yunanistan'da yapan ünlü Yunanlı şarkıcı Sakis Rouvas ile düet yaptı ve Kıbrıs-Yeşil Hatta birlikte verdikleri konser ile Abdi İpekçi Barış Ödülü'ne layık görüldü.
  Ayrıca bu çalışma sonrasında CNN World Burak Kut ile bir röportaj yaptı ve tüm dünyada yayınlandı. Bu yoğun etkinliklerden sonra 1997 Haziran ayında tüm söz ve besteleri kendisine ait olan 3. albümü "Küçük Prens"i kendi şirketinden çıkardı. 2000 Eylül ayında yine tüm söz ve bestelerinin kendine ait olduğu şarkılardan oluşan "Burak Kut" isimli 4. albümünü ise Universal Müzik'ten çıkardı.

  Ve 7 yıllık aranın ardından kişiliğine kattığı olgunluk ve gerek olgun kişiliğinin gerekse 7 yıllık özlemin sesine yansıması sayesinde Burak Kut,2007 de Doğan Müzik Company'den çıkan "KOMPLE" adlı albümü ile müzik marketlerdeki yerini aldı.

  6. albümü "İLAÇ" 22009'da çıktı. Rock müzik ağırlıklı bu Albüme ilk klip Burak Kut'un "Ben Yokum" parçasına çekildi.

  Burak Kut Albümleri
  1994 - Benimle Oynama - Çılgınım
  1995 - Nereden Geldim Nerelere Gideceğim
  1997 - Küçük Prens
  2000 - Burak Kut
  2007 - Komple
  2009 - İlaç

  Maxi Single
  1997 Derdim Var ( David Morales ile birlikte)

  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]