Burcu Biricik Kimdir

Konusu 'Hayat hikayeleri' forumundadır ve Lavinia tarafından 24 Eylül 2012 başlatılmıştır.

 1. Lavinia

  Lavinia

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  10.279
  Burcu Biricik hayatı

  Burcu Biricik hakkında bilgi

  Burcu Biricik 4 Mayıs 1989 tarihinde Antalya'da dünyaya geldi. Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü'nde okuyan Burcu Biricik İzmir Bornova Belediyesi Şehir Tiyatrosunda stajyerlik yaptı. 2006 yılında Antalya’da düzenlenen güzellik yarışmasında Miss Mediterranean kraliçesi seçildi.
  Daha önce Artiz Mektebi yarışmasına katılan Burcu Biricik Düşman Kardeşler dizisinde rol aldı.
  Burcu Biricik 2012-13 sezonunda Lale Devri dizisinde rol alacak.

  [​IMG]
   
 2. Tesla

  Tesla

  Katılım:
  21 Ağustos 2012
  Mesajlar:
  38
  Cevap: Burcu Biricik Kimdir

  Burcu Biricik ile Röportaj

  Röportaj: Ebru Esen TURGUD


  Murat’la sanki gerçekten aşığız
  “Düşman Kardeşler”in Derya’sı Burcu Biricik, kendini rolüne kaptırdı. Dizide Murat Eken’e sırılsıklam aşık bir genç kızı oynayan Biricik, “Murat oynarken bana o kadar güzel bir enerji veriyor ki, sanki gerçekten uzun zamandır aşık gibiyiz” diyor.

  Adını “Artiz Mektebi” ile duyurdun ve sanırım ilk sürekli rolünü de “Düşman Kardeşler”de aldın.

  - Evet... Daha önce başka projelerde bölüm oyunculuğu yapmıştım ama ilk kez bir dizinin ana cast’ında yer alıyorum. Açık söylemek gerekirse rolün altından kalkabilir miyim diye de epey korkmuştum teklif geldiğinde...

  Neden?

  - Teklif geldiğinde görüşmeye gittim ve ilk öğrendiğim rolün şive gerektirdiğiydi. Trakya şivesi yapmam gerekiyordu. Gözüm korktu tabii... Ama yönetmenimiz tatlılıkla anlattı, yapabileceğime ikna etti beni. Korkulacak bir şey olmadığını sonradan gördüm. Bir de erkek arkadaşım da bu dizide... O gerçek Trakyalı ve şivesi iyidir. Biraz da ona güvenerek girdim bu işe.

  Ama senaryo gereği Murat Eken’e aşıksın.

  - Evet, senaryo gereği deli gibi seviyor ve kıskanıyorum onu. Murat da oynarken bana o kadar güzel bir enerji veriyor ki, sanki gerçekten uzun zamandır aşık gibiyiz. Ekrana bu doğallığın yansıdığını düşünüyorum. Ama istenmeyen gelinim maalesef. Aileye hiçbir şekilde yaranamıyorum. Bir de Murat Eken’in oynadığı Ahmet’in bir beşik kertmesi var. O da benim en büyük rakibim.

  ARKEOLOJİ OKUDU OYUNCU OLDU

  Sen Trakyalılar’a benziyorsun....

  - Zaten bu dizi için çok büyük avantaj oldu.

  Oyunculuk eğitimi almış mıydın?

  - İzmir Şehir Tiyatrosu’nda eğitim aldım hem de oyunculuk yaptım. Ama yetmez tabii... O yüzden alaylı bir oyuncuyum diyorum. Ayrıca Ege Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde okuyorum halen.

  Oyunculuk aşkı nasıl başlamıştı?

  - Klasik olacak ama kendimi bildim bileli var o tutku... Çocukluğumdan beri taklitler yapardım. Okul gecelerinde sahneye çıkardım. Aslında hep konservatuvara gitmek istemiştim. Ama küçük bir yerde büyüdüğüm için olmadı.

  Nerede büyüdün?

  - Antalya-Elmalı’da... Orada bu konularla ilgili bir kurs ya da eğitim olmadığı için hayallerimi ertelyedim, “üniversiteye gittiğimde tiyatro yapacağım mutlaka” dedim. Şehir Tiyatrosu oldu sonuçta... Çok da güzel oldu. Bu işin inceliklerini orada öğrendim.

  Ailede sanatla ilgilenen başka kimse var mı?

  - Yok. Annem ve anneannemin sesi güzeldir ama sadece kendi aramızda söyleriz. Aileden gelen bir tutku değil benimkisi.

  İLERİYİ DÜŞÜNMEM

  Gelecek için ne gibi planların var?

  - Bu benim için cevaplaması çok zor bir soru.

  Niye?

  - Çok fazla ileriyi düşünen biri değilim. O yüzden uçun vadeli planlar yapmıyorum. Ama tiyatro yapmayı çok isterim tabii... Ben ilk defa bu dizide oyunculuk yaptığımı hissediyorum.