Büyük Ateş Düşürücü Okaliptüs

Konusu 'Bitkisel Tedavi' forumundadır ve Elif tarafından 13 Eylül 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Avustralya ve Tazmanyanın yerlisi olan okaliptüs ağacının, okaliptüs yağı olarak adlandırılan uçucu yağ içeren bezlere sahip büyük, kayışımsı yaprakları vardır. Bu tıbbi ağaç Ateş Ağacı olarak bilinir, çünkü güçlü bir antimikrobiyel ve bakteri savaşçısıdır. Etrafındaki havaya yaydığı antiseptik etkiyle haşereleri püskürtür.

  [​IMG]

  Cezayir'in korkunç ateş bölgesinde sıtmaya karşı savaşmak için ekilmişti ve beş yıl içinde hava tekrardan nefes alacak biçimde sağlığına kavuştu. Sicilya'da sıtmayı önlemek içinyetiştirilir. Doğanın en iyi çevre temizleyicilerinden birisidir.

  Hasta Odası Havası:
  Okaliptüsten gelen buhar hasta odalarındaki bakteri ve mikropları öldürmek için kullanılmaktadır.

  Çağlar Boyunca Kullanımı: Okaliptüs göğüs tıkanıklığı için buhar ilacı olarak kullanılmıştır. Avustralya yerleşimcileri okaliptüs yapraklarını kabarıklıkları ve yanıkları dezenfekte etmek için lapa olarak kullanmışlardı.

  Uyarı: Okaliptüs nadiren dahili olarak kullanılır, fakat öksürük şurupları ve boğaz pastillerinde az miktarlarda bulunabilir. Birçok kişi okaliptüsün göğüste sıkışma hissine yol açtığını söyler ve solunumu etkileyebilmektedir.
   
Webokur Benzer Konular
Yüklüyor...