Çay İçmek Kalbe Faydalı

Konusu 'Sağlıklı Yaşam' forumundadır ve Elif tarafından 2 Ocak 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Günde 3 fincan çay içmenin kalp hastalıklarına karşı kalbi koruduğu belirtildi. Düzenli olarak her gün içildiğinde siyah veya yeşil çay kalbe iyi geliyor.Çayın kalbin dostu olduğu ve doğal içal olarak görülüyor.

  Çay İçmek Kalbe Faydalı
  [​IMG]

  Araştırmacıların incelemelerne göre, çayda bulunan antioksidan maddelerin kardiyovasküler hastalıklara karşı vücudu koruduğu görüldü. 2 fincan çayda 5 porsiyon sebze elmaya eşdeğer antioksidan bulunuyor.
  Araştırma Journal of Molecular Science Colleges of Medicine’da yayımlandı. Çay içmek kalbi korur ve damarlarda plak oluşumunu da engelliyor. Ayrıca hipertansiyon riskini azaltıyor.

  [​IMG]

  Ayrıca çay içmenin bir diğer faydası, egzersiz sırasında hücrelerin çalışma hızı yükselir, vücut ısınır. Hücrelerde hasara neden olabilen, serbest radikal üretimi artar. Bu etkiden korunmanın yolu spordan önce bir fincan çay içmek. Antioksidan bakımından zengin olan çay, kasların yağ asitlerini harekete geçirmesine yardımcı olur. Düzenli egzersizle birlikte çay içmek, daha çok yağın yakılmasını sağlar. Çay, yakılan kalori miktarını yüzde 24 ile 47 arasında artırabilir.