Cep telefonunda devrim!

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 8 Kasım 2012 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  Cep Telefonu Kullanımında Devrim

  Cep telefonunda ekran devrimi

  Akıllı cepler sayesinde dilediğimiz içeriğe, her ortamda rahatça erişebiliyoruz. Ancak bazen cep ekranlarının güneş altında 'görünmez' olmaları da bizi deli ediyor.Mobil cihazımızı parlak güneş ışığı altında kullanmada zorluk çekmemiz mobil endüstri için çözülmesi gereken bir sorun olmaya devam ediyor.
  [​IMG]

  Dışarıda güneş tam tepedeyken mobil cihazınızda bir mesaj yazmaya yada oyun oynamaya çalıştıysanız bilirsiniz. Ekrana vuran ışık, görüntünün daha soluk görünmesine neden olur ve bu da oyun oynamayı keyifsiz hale dönüştürür.İşte teknoloji uzmanları da bunu düşünerek bu konuda yeni çalışmalar yaparak tüm bu gibi problemleri değiştirmek üzere harekete geçtiler.
  Apical, IFA 2012'de Assertive Display adında, parlak ışık altındaki görünümü iyileştiren ve güç tüketimini azaltan bir teknoloji tanıtıldı.Artık filmleri parlak ışıkta izleyebileceğiz.
  [​IMG]
  Bugün Sharp'ın yeni cebi Aquos SH-01D gibi bazı cihazlar Japonya'da kullanmaya başlandı.Apical CEO'su Michael Tush, oyunların ve filmlerin Assertive Display sayesinde yeni bir deneyim olacağını belirtiyor.Problemin sadece güneş ışığı olmadığını, pencereleri olan ve parlak bir aydınlatma kullanılan odada da aynı sorunun yaşandığı söyleniyor.

  Açıklamada "İdeal olarak bir filmi seyrederken 5000'e 1 kontrast oranına ihtiyacınız vardır. iPad 1000'e 1 sağlayabilir, ancak onunla dışarı çıkarsanız kontrast oranı 20'ye 1'e düşecektir." ifadesi yer alıyor.
  chip​