'Cep'te tarife karışıklığına son

Konusu 'Web Haber' forumundadır ve Elif tarafından 17 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Elif

  Elif Yönetici Admin

  Katılım:
  16 Şubat 2012
  Mesajlar:
  6.473
  'Cep'te tarife karışıklığı son buluyor.

  Mobil telefon dünyasındaki gelişmeler ve numara taşıma hakkının da sağlanması ile mobil işletmeciler arasında rekabet arttı.Cep telefonlarında tarifelerin her geçen gün arttığı ve bu nedenle kullanıcıların en uygun tarifeyi seçmekte zorlandığını belirtildi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) bu konuda çalışma başlattı.
  Cep telefonlarında tarife karışıklığına son vermek amacıyla işletmecilerin internet sayfalarından tarifeler arası karşılaştırma yapan uygulama gelecek.

  Cep telefon kullanıcıları kendilerine en uygun tarifeyi seçebilmek için, tarifeleri kolay bir yöntemle karşılaştırma ihtiyacı duyuyor.Kullanıcıların hak ve menfaatlerinin gözetilmesi amacı ile tarifeler arasında kolayca karşılaştırma ve seçim yapabilmesine yönelik, Turkcell, Vodafone ve Avea'dan internet siteleri üzerinden, kendilerine ait tarifeler arası karşılaştırma yapan uygulama başlatıldı.

  İşletmecilerce hazırlanan internet sayfaları, 19 Mart 2013 tarihinde saat 11.00 itibari ile test amaçlı olarak kullanıma açılacak. Bu sayede vatandaşlar her mobil işletmecinin kendi internet sitesi üzerinden kendi tarifelerini ve paketlerini karşılaştırma imkanı bulacaklar.

  [​IMG]